Android Cihazlarda Dinlediğiniz Müziğin Adını Bulma Programları

/ 3 Temmuz 2019 / 837 / yorumsuz
Android Cihazlarda Dinlediğiniz Müziğin Adını Bulma Programları

Bu yazımızda dinlediğiniz müziğin adını bulmanıza yardımcı olacak uygulamalardan bahsedeceğiz. Cafede otururken ya da radyoda dinlediğiniz bir müzik çok hoşunuza gidiyor ama ismini bulamıyorsanız aşağıda vereceğimiz uygulamalar sayesinde şarkının adını bulabileceksiniz.

  • İlk olarak Shazam uygulamasından bahsedeceğiz. Shazam uygulaması en çok tercih edilen uygulamalardan biridir. Bu uygulama sayesinde aradığınız müziği kısa sürede bulabiliyorsunuz. Ayrıca bu uygulamayı ücretsiz bir şekilde indirip kullanabiliyorsunuz. Bu uygulama sadece müzik bulma uygulaması değildir. Aynı zamanda YouTube videoları izleyebilir ve şarkı sözleri ile beraber şarkı söyleyebilirsiniz.
  • İkinci olarak SnapChat uygulamasını indirerek müzik bulma işlemini tamamlayabilirsiniz. SnapChat uygulaması aslında hikaye paylaşımlarının olduğu bir uygulamadır. Ancak bu uygulamada müzik tanımlama özelliği de vardır. Adını bulmak istediğiniz müzik için SnapChat uygulamasını açıp daha sonra kamera alanına basılı tutmanız gerekecektir. Müziği dinlerken yuvarlak halkalar çıkaran SnapChat daha sonra müziğin adını sizlere sunacaktır.
  • Diğer bir uygulama ise SoundHound uygulamasıdır. Bu uygulamayı indirerek müzik tanımlamasında bulunabilirsiniz. Sadece müzik tanımlaması değil aynı zamanda farklı müzik kategorilerini de bulabilirsiniz. Bu uygulama ücretsiz bir uygulamadır ancak Premium modelini seçerseniz ücretlidir.
  • Son olarak Musixmatch uygulamasından bahsedelim. Musixmatch uygulaması şarkı sözleri ve şarkıların tanınması ile oluşmuş bir uygulamadır. Bu uygulama aynı zamanda sözlerin tercüme edilmiş versiyonunu da içermektedir. Ayrıca uygulamayı çevrimdışı olduğunuz zamanlarda da kullanabilirsiniz. Ücretsiz olan bu uygulamayı müzik bulma uygulaması için indirebilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular