Android Cihazlarda İnternet Paylaşma İşlemi

/ 24 Temmuz 2019 / 1.023 / yorumsuz
Android Cihazlarda İnternet Paylaşma İşlemi

Bu yazımızda Android cihazlarda nasıl internet paylaşımı yapacağınız konusunda yardımcı olacağız. Karşı tarafın internet paketi olmayabilir ve siz internetinizi açtığınız zaman Wi-Fi şeklinde telefonunuza bağlanır. Yani arkadaşınıza internetinizi açtığınız zaman bir nevi modeme çevirmiş olursunuz. Hotspot adı verilen bu özellik sayesinde karşı taraf sizin internetinize bağlanır. Eğer siz de internet paylaşımını açmak istiyorsanız aşağıda bulunan adımları takip etmeniz yeterli olacaktır.

İlk olarak Genel Ayarlar alanına girin. Daha sonra interneti paylaş seçeneğine tıklayın. Kişisel erişim noktasını aktif hale getirin. Eğer paylaşım noktası için şifrenizi bilmiyorsanız, kişisel erişim noktasını açtığınız alanda şifreniz yer alacaktır. Karşı taraf Wi-Fi’yi açtığı zaman cihazınızın ismini görecektir ve belirlediğiniz şifre ile cihazınıza bağlanacaktır.

Kişisel erişim noktasını açtığınız zaman şarjınızın da kısa sürede biteceğini belirtelim. İnternet paylaşımını açtığınız zaman kablosuz ve ağ seçeneğine girerek bu alanda bağlanıyor yazan kısma tıklayın. İnternet bağlantınızı USB ya da Mobil bağlantı olarak seçiyoruz. USB ile bağlantınızı sağlarsanız Wi-Fi ile internet paylaşımını gerçekleştirmiş olursunuz. Mobil API işaretlerseniz de bağlantı noktası için isim ve şifre düzenlenecektir.

Bu adımlar sayesinde bağlantı adınızı ve şifrenizi belirleyerek başkalarının bağlanmasını sağlarsınız. Son olarak internet paylaşımı yaptığınız zaman internet paketinizi kontrol edin. Paylaşım yaptığınız zaman karşı taraf internetiniz kısa sürede bitirebilir. Ayrıca bu tarz bağlantılar için en fazla 5 cihaz bağlanabilir. İnternet hızınız da bulunduğunuz yere ve operatörünüze göre değişiklik gösterir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.

Benzer Konular