Android Cihazlarda Sesin Kesik Gelmesi

/ 27 Temmuz 2019 / 921 / yorumsuz
Android Cihazlarda Sesin Kesik Gelmesi

Biriyle konuştuğunuz zaman sesin kesik bir şekilde ya da uzaktan gelmesi sadece donanımsal kaynaktan değil, yazılımsal sorundan da oluşabilir. Eğer ses gelmiyorsa şebekeden kaynaklı sorundur ve bu sorun donanımsaldır. Fakat bazı cihazlar yazılımsal kaynaklı sorun oluşabiliyor. Bu yazılım sorunu da genellikle Android cihazlarda ortaya çıkıyor. Android sistemli cihazların markaları ne kadar farklı olursa olsun işletim sisteminden kaynaklı olarak bu sorun ortaya çıkabilir.

Android işletim sistemine sahip cihazlarda karşımıza çıkan ses sorunu, sesin kalitesiz, boğuk ve derinden gelmesine sebep olur. Bu sorun daha çok Samsung cihazlarda görülmektedir ve siz de bu problemi sürekli yaşıyorsanız cihazın ayarlar kısmına girin. Daha sonra arama ayarlarına geçiş yapın ve Arama ayarları kısmında yer alan parazit giderici seçeneği kapanmış olabilir. Kapattığınız zaman telefon görüşmelerinde ses daha da net bir şekilde gelecektir.

Bazı cihazların kulaklıklarında patlaklık oluşabilir ve telefondan çıkan sesin boğuk olmasına sebep olur. Ses çıkışından kaynaklı olarak konuşmalar derin bir şekilde gerçekleşir. Hoparlör kısmında biriken toz, kir ve ufak parçalar telefonda sorun oluşmasına sebep olur. Bu tozlar ses çıkışını önler ve karşı tarafla konuştuğunuz zaman sesi net bir şekilde gelmez.

Eğer cihazdan çıkan ses uzaktan geliyorsa, ayarlardan mobil veri kısmına girin. Daha sonra ayarlarda otomatik belirlenen MCC 286 bölümünü MNC 01 olarak değiştirin. Fakat bu çözüm Turkcell kullanıcıları için sağlanmaktadır.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.