Android Cihazlarda SIM Bulunamadı Sorunu!

/ 27 Ağustos 2019 / 1.249 / yorumsuz
Android Cihazlarda SIM Bulunamadı Sorunu!

Android cihazlarda bazen SIM kartı okunmaz ve bu durum kullanıcılar için büyük sorun teşkil edebilir. SIM kartının okunmamasının birçok sebebi vardır. Bu yazımızda sebeplerden daha da detaylı bahsedeceğiz. Eğer sizin de cihazınızda SIM kart algılama sorunu var ise aşağıda olan adımlar sayesinde çözüm bulabilirsiniz.

SIM kartının okunmamasının çeşitli sebepleri vardır. En sık nedeni de SIM kartının doğru bir şekilde yerleştirilmemesidir. SIM kartı doğru bir şekilde yerleştirilmediği zaman algılamaz ve bu yönde sorun oluşur. Android cihazlarda yaşanan bu sorunu çözmek için kartınızı kontrol edin ve daha sonra cihazınızı yeniden başlatın. Eğer kartınız tam yerleşmediyse telefon algılamaz ve tam yerleştirmeyi sağladıktan sonra cihaz kart algılar.

Sorun hala devam ediyorsa SIM kartını ve Bataryayı çıkarıp baştan açarak sorunu ortadan kaldırmaya çalışın. Yaptığınız bu işlemlere rağmen SIM kartında hata devam ediyorsa, Android cihazınızın kart yuvasında gevşeme olmuş olabilir. Kart yuvasında olan gevşeme sonucu cihaz SIM kartını algılamaz. SIM kartının sıkışması için kağıt kullanılır ve SIM kartın sabitlenmesi sağlanır. Fakat bu durumu başaramadıysanız telefon servislerine başvurmanızı tavsiye ediyoruz.

Kart yuvasında olan gevşeme telefon servisleri tarafından tamir edilir ve cihazın kartı okuması sağlanır. Cihazınızı güvenli moda alarak da bu sorunu çözemeye çalışabilirsiniz. Güvenli moda aldığınız zaman kart algılanıyor ve sorun oluşmuyorsa, Play Store üzerinden yüklediğiniz uygulamalardan kaynaklı olarak bu sorun ortaya çıkar.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.