Android Çocuk Geliyor!

/ 28 Kasım 2018 / 358 / yorumsuz
Android Çocuk Geliyor!

Android Çocuk Geliştiriliyor!

Android’lerle buluşmaya kendinizi hazır hissediyor musunuz? Geliştirme aşamasında olan Android çocuk Affetto, hiç te kolay alışabileceğiniz bir Android değil!

Android terimini akıllı telefonlarımızda, tabletlerimizde bilinen işletim sistemi olarak hafızalarımızda yer ediyor olsa da, kısa zaman içerisinde Android çocuklarla tanışmamız mümkün olacak. Gelecek yıllarda neredeyse tüm zamanımızı alacak olan Android’ler henüz geliştirme aşamasında ancak ufaktan hayatımıza girmeye başladı bile! Geliştiricilerin hem arayüz, hem mekanik kısmı hem de estetik olarak geliştirmeleri üzerinde yoğun bir çalışma sergiledikleri biliniyor. Merak edilenler Osaka Üniversitesinden geldi.

 

 

Bilindiği üzere Google tarafından geliştirilen atlas robotlar son zamanlarda büyük bir geliştirme operasyonuna tabi tutuldu ve hareket kabiliyetlerinde iyileştirmeler yapıldı. Google atlas robotu üzerinde çalışmalarını tamamlamak üzere olsa bile güç kaynağı konusunda henüz çalışmalarını tamamlayamadı. Bu sorunun da geliştirilmesinden sonra gün yüzüne çıkacak olan Android’ler estetik tarafında da geliştirmelerin yapılması gerekiyor.

 

 

Japonya’da bulunan Osaka üniversitesinde Affetto isminde Android geliştirildi ve başarı neredeyse tamamlanmak üzere!

 

Android Çocuklar Tam Olarak Hayatımıza Ne Katacak?

 

Osaka üniversitesinde geliştirilen Affetto üzerinden yola çıkacak olursak eğer; Android’lerin yüz ifadeleri kazanmalarında etkin bir rol üstlenecek. Araştırmacıların insanların ruh halleri üzerinde araştırmalarını yapmışlar ve kişilerin kendilerini en iyi ifade edebilecek yüz ifadelerine yer vermiş olacak. Affetto internet üzerinden yayımlanarak ufak da olsa tanıtımı yapıldı. Görüleceği üzere ağzını açıp kapatabilen bir yapıda görünüyor. Gerçek hayatta insanların anlık yüz ifadelerini robot sayesinde gün yüzüne çıkarmak ise oldukça zor. Peki, Android’ler hayatımıza neler katacak, iyi mi yoksa kötü mü olacak?

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Benzer Konular