Android En İyi Strateji Oyunları

/ 30 Ekim 2018 / 3.393 / yorumsuz
Android En İyi Strateji Oyunları

 

Android için en iyi strateji oyunları nelerdir?

Savaş asla değişmez ama savaş oyunları değişebilir. Android‘deki strateji oyunları, yıllar boyunca daha etkileyici ve karmaşık hale geldi. Düşmanlarınızı yenebilirseniz dünyanın fethi avucunuzun içinde yatar. Taktiksel zihninizi test etmeniz için Play Store‘daki en iyi strateji oyunlarını seçtik.

Planar Conquest

Planar Conquest, orkların, elflerin, ölümsüzlerin vb. fantezilerini yükselten güçlü bir büyücünün rolünü üstlendiğiniz ve farklı arazi türleri ve etkileri olan birçok dünyayı fethedecek büyük bir medeniyet tarzı stratejidir.

 

Microprose‘un klasik Master of Magic‘i temel alarak, Heroes of Might ve Magic yada Wonders Age‘in hayranları da bu konuda çok şey bulacaklar. Bu durumda, ekonominizi yönetmek, keşif yapmak, şehir üretimi yapmak ve rakipler ile çatıştığınızda ortaya çıkan sıra tabanlı savaşlarda taktik seçimler yapmak zorunda kalacağınız için çok fazla derinlik var.

Yönetilmesi gereken çok şey var, oyun daha küçük ekranlarda bunaltıcı olabilir ama neyse ki, oyun boyunca alacağınız tüm farklı menülere ve eylemlere alışmak için kapsamlı bir öğretici var. Planar Conquest içerik tonları ile çekici ve ödüllendirici bir oyundur. Uyarı: başlangıç ​​fiyatı size sekizden sadece dört ırk ve sadece üç arazi türünü alır. Geri kalanlar IAP üzerinden açılır, ancak hem temel oyun hem de ekstralar genellikle satıştadır.(Şuan 15,99 lira)

Planar Conquest Google Play İndir

 

Sigmar’ın Warhammer Çağı: Realm War

2015 yılında, Pixel Toys, popüler Warhammer 40,000 strateji masa oyununa dayanan en iyi mobil oyunlardan biri haline gelmiş olan eğlenceli bir oyun çekimcisi olan Freeblade‘i piyasaya sürdü. Şimdi, Warhammer serisi geri dönüyor.

 

Sigmar Age, Games Workshop‘tan, Total War ve Vermintide oyunları biçiminde video oyunu isabetlerine sahip olan popüler fantazi franchise sisteminin yeniden başlatılması olan nispeten yeni bir teklif.

Pixel Toys‘un masa üstü çarpışma oyununun yorumu PvP‘nin odaklanmış halidir. Başka oyunculara karşı savaşacakları orduları oluşturmak için grafikler toplarsınız. Sonuç, Games Workshop karakterlerinin bir karışımıdır ve Supercell‘in popüler Clash of Clans‘ı anımsatan bir formatla hareket eder ve burada ünitelerinizi bir zafer için düşman kulesini yok etmeye gönderirsiniz.

Sigmar Age‘in sadece masaya getirecek görsellere sahip olduğu anlamına gelmez. Masaüstündeki oyundaki özel karakterler ve canavarlar savaşta tüm farkı yaratabilir ve saldırı ve savunma için birden çok çeşit vardır. Sigmar Age‘in mobil bir eSport olarak çıkıp çıkmayacağını söylemek için henüz çok erken, ancak bir günlük strateji oyunu olarak zevk almak için fazlasıyla yeterli bir yeteneğe sahip. Gerçek masa, oturma odası halısı, mutfak tezgahı, vb. Üzerinde ortaya çıkan savaşı göstermenizi sağlayan bir AR(augmented reality) arttırılmış gerçeklik modu da var.

Warhammer Age of Sigmar Google Play İndir

 

Battlevoid: Harbinger

Battlevoid sizi, insanlığın galaksiler arası uzay yolculuğuna hakim olduğu çok uzak olmayan bir geleceğe götürür. Önce bir uzay gemisini, daha sonra tüm bir filoyu yönetirsin. Amaç, insanlığı düşmanca düşman yabancı uygarlıklardan korumak ve çeşitli şekillerde sizi farklı şekillerde ele almaktır.

 

Uzay savaşları gerçek zamanlı, ama hala çok telaşlı değil. Bazen biraz uzun sürer. Görevler, filonuzu artırmak için size kaynak getirir. Oyunda haydutluk vari yönler var alanlar her seferinde farklı keşifler yapmak için rasgele ögelerle prosedürel olarak üretilir, bu da çok fazla tekrarlanabilirlik sağlar, ancak şansınız yanınızda olmadığında işleri daha da zorlaştırabilir. Ölmeyi (kalıcı olarak!) Bekliyoruz ve hatalardan ve deneylerden öğreniyorsunuz.

Battlevoid: Harbinger büyük bir akıllı telefon ekranında veya hatta tablette oynanır. Eğer aynı zevkten hoşlanıyorsanız, aynı geliştiriciler de Battlevoid: Sector Siege şeklinde gerçek zamanlı (sıra tabanlı) bir uzay strateji oyunu sunar.

Battlevoid: Harbinger Google Play İndir

 

Plague Inc.

Plague Inc., birkaç yıldır piyasadaydı ve çekiciliğini kaybetmedi. Dünyanın her yerinde bir veba yaymak ve insanları sömürmek ahlaki olarak itiraz edilse de, her biri kendi başına kararlaştırılmalıdır. Gerçek şu ki, Plague Inc., oyuncuya insanlara karşı veba getirmek için birçok taktiksel seçenek sunan mükemmel bir strateji oyunu.

 

Sisteme, 12 farklı hastalık türü ile 50‘den fazla farklı ülkeye bulaşmaya çalışacağınız kapsamlı bir eğitici tarafından tanıtılacaksınız. Tam yayılma yolunda, daha hızlı yayılmak için tekrar tekrar karar vermelisiniz. Bu heyecan verici, zor ve çok eğlenceli. Not: Grönland’ı ele geçirmek için soğuk direnci seçin!

Plague Inc. Google Play İndir

XCOM: Enemy Within

XCOM: Enemy Within, birkaç yıl önce Android‘e taşınan ve en iyi grafikler ve içerik saatleriyle etkileyici bir PC strateji oyunudur. Dünyadaki bir uzaylı istilasına direnmek için bir avcı savaşçısını kontrol et. XCOM serisi, sizi sıklıkla çok fazla baskı altında bırakan affetmez düşman AI ile ünlüdür.

XCOM ekibinizin çok daha fazla taktiksel savaşlar boyunca çok sevdiğinizi göreceksiniz, çünkü daha iyi ekipman ve beceriler topladıkça, oyun devam ederken bireysel askerlerin kaderlerine yatırım yapmaya devam edin. Bazıları tetik kesme tırnaklarını taşır ve grafikler gerçekten mükemmeldir. Çok oyunculu mod da çok iyi.

Sonuç olarak, XCOM: Enemy Within, Android‘deki en eksiksiz video oyun deneyimlerinden biridir. 1 GB‘ın üzerinde ağırlığı vardır, ama eğer alanınız varsa, fiyatın ağırlığınıda gözden geçirin.(54,99lira)

XCOM®: Enemy Within Google Play İndir

 

The Battle of Polytopia

Polytopia Savaşı, yeni toprakları keşfetme ve fethetme arayışında bir aşiret liderinin rolünü üstlenecek çekici bir strateji ve macera kombinasyonudur. Doğal olarak, dünyada üstünlüğüne meydan okuyacak rakip kabileler var. Sevimli, bloklu grafikler cazip değil, aynı zamanda bu oyunun çoğu cihazda sorunsuz çalışmasına yardım konusunda iddiasız.

 

Kabile seçimi, oyunun başlangıcında başladığınız maceraperest türünü belirler, ancak yeni yetenekler ve üniteler yol boyunca araştırılabilir, böylece stratejinizi geliştirmek için çok fazla esnekliğe sahipsiniz.

Procedically oluşturulan haritalar ve çeşitli kabileler ve ortamlar oyunun taze kalmasına yardımcı olurken, Battle of Polytopia tam teşekküllü bir Civilisation tipi oyun kadar yoğun olmasa da, aksiyona devam etmek istiyorsanız bu bir avantajdır. Ticaret veya diplomasi için çok fazla sayı ile uğraşmadan kısa bir oyun oturumu.

Polytopia Savaşı‘nın hiç reklamı yok, ancak oynayabileceği ek kabilelerin kilidini açmak için uygulama içi satın almalar var. Bununla birlikte, ücretsiz içerik bile strateji saatlerini size sağlar.

The Battle of Polytopia Google Play İndir

 

RedSun RTS

Rus uygulama geliştiricisi, Android‘deki eski okul RTS(Real Time Strategy) deneyimini yeniden yaratma girişimi sağlamış durumda. Bakış açınıza bağlı olarak, bu oyun, Tesla Tankı-Sovyetler Birliği ile tamamlanan Komuta ve Fetih: Red Alert’e karşı utanç verici bir haraçtır. Geliştirici ayrıca Expanse, klasik Dune strateji oyunundan ilham alan başka bir RTS sunuyor.

 

Her iki oyun da klasik RTS formatını izler: üssünüzü inşa edin, kaynaklarınızı toplayın ve ordunuzu toplayıp düşman üssünü yok etmek için her zamankinden daha güçlü birimleri eğitin. Bunu, her biri kendi güçlü, zayıf yönleri ve lezzetleriyle birkaç gruptan biri olarak yapabilirsiniz.

İlk başta oldukça dik bir öğrenme eğrisi var: kontrolleri veya birimleri açıklamak için bağalntı yetersiz, öğreticiler sadece düşmanın etrafında oynayıp kendi başınıza öğrenmenize izin verecek kadar pasif olan haritalar var fakat temellerini çözdüğünde, RedSun gerçekten iyi oynanıyor. Bazı şeyler hala belirsiz gibi görünebilir, örneğin bazı birimlerin sadece iki kez dokunarak öğrenebileceğiniz alternatif formlara dönüşmesi gibi.

RedSun, ücretsiz (reklam destekli) ve ücretli ücretli sürümlerde kullanılabilir. UES’lerin bazı özel üniteleri satın almaları da mümkündür, ancak testlerimde yapay zeka ile AI‘yı rahatça atabildiğim için, zafer için gerekli görünmüyorlar. Eğer botlardan sıkılırsanız, Wi-Fi üzerinden çok oyunculu maçlarda insan komutanlarıyla başa çıkmak da mümkündür.

Redsun RTS Premium Google Play İndir

 

Templar Battleforce RPG

Bu oyunda rol oynayan unsurlar ve harika bir hikaye olsa da, Templar Battleforce‘un kalbi kadro tabanlı taktik strateji savaşı. RedSun‘un Command and Conquer: Red Alert‘ın knockoff‘una benzer bir şekilde, Templar Battleforce, Games Workshop‘un klasik masa oyunu Space Hulk tarafından ‘esinlenilmiştir’.

 

Konsept tam olarak orijinal olmasa da, yürütme fantastik, iyi hazırlanmış haritalar ve akıl için bir meydan okuma sunan senaryolar vardır. Tam oyun 61,99 lira karşılığında 50 seviyeleri ile birlikte geliyor, ancak ücretsiz olarak kullanılabilir ilk 4 seviyeye kadar bir demo var, bu yüzden satın almadan önce deneyebilirsiniz.

Templar Battleforce RPG Google Play İndir

 

Uciana

Android için bir alan 4X oyunu Endless Space 2 ve PC’de Stellaris üzerinde yeterince zaman harcamıyormuş gibi, şimdi metroda bir galaktik uzay imparatoru olabilirim. Uciana 3,69 lira için fantastik bir derinlik sunar yeni bir indie oyunudur. Ayrıca IAP yok. Aldığınız şey, etkili bir şekilde, bilim-kurgu Medeniyet torunlarının bir oyunudur.

 

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı mesafe uygarlığı var. Good ol ‘insanlık bir seçenektir, ama ben daha egzotik türlerin hayranıyım, yengeç benzeri Sothren Federasyonu benim favorilerim. Grafikler temel olarak, her biri farklı bir lezzet vermek için farklı bonuslar ve gemi tasarımı ile birlikte gelir. Hedef, keşifler, genişleme, ekonomik büyüme, teknolojik araştırmalar ve elbette rakiplerinize çarpışmaya başladığınızda diplomasi ve savaş yoluyla elde edilen galaktik fetihtir.

Sıra tabanlı sistem, kontrolleri mobil cihazlarda yeterince kolaylaştırmasına rağmen, bu rahat bir oyun değildir. Uciana, 4X türünden hiçbir şey ifade etmiyor ve ilk başta tüm kaynaklarınızı ve istatistiklerinizi takip etmek için ve tam olarak ne anlama geldiği konusunda mücadele edersiniz. YouTube‘daki geliştiricilerden birkaç tane eğitici video olmasına rağmen, çoğunlukla oyunda deneme ve hata yoluyla öğreniyor olacaksınız.

Uciana Google Play İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.