Android esnek ekranlar için çalışmalarını yürütüyor!

/ 8 Kasım 2018 / 367 / yorumsuz
Android esnek ekranlar için çalışmalarını yürütüyor!

 

Android esnek ekranlar için çalışmalarını yürütüyor!

 
Günümüzde Android platformu, yalnızca akıllı telefonlarda değil, birden fazla cihazda yayınlanıyor olarak görülebilir. Doğal olarak, esnek akıllı telefonların kullanılmasıyla Google, bu form faktörü için destek ekliyor ve gelecek için hazırlanıyor. Samsung ve Google‘ın Samsung‘un telefonları için yeni Bir Kullanıcı Arayüzü oluştururken birlikte çalışmasına şaşmamalı.

Şimdilik, Android geliştiricileri aşağıdaki .gif‘te gösterildiği gibi iki ekranlı ve tek ekranlı cihazlara odaklanıyor. Her iki durumda da Android, süreklilik için çaba gösterecek ve böylece içerik katlanmış ekrandan açılmamış duruma geçişi kesintiye uğratmadan gerçekleşecek. Video izlemek bu durumlardan biri olabilir.

Blog yazısı ayrıca, birden fazla üreticinin esnek telefonlar oluşturmaya çalıştığından bahsediyor. Samsung’un yanı sıra Huawei, LG, Xiaomi, Oppo, Lenovo ve Motorola gibi diğer yapımcıların da kendi versiyonlarında çalıştıkları ve yeni cep telefonlarının gelecek yıla kadar yeni bir şekilde çalışmaya başlayacağı bildirildi.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.