Android Facebook için konum güncellemesi geldi

/ 22 Şubat 2019 / 353 / yorumsuz
Android Facebook için konum güncellemesi geldi

Facebook kullanıcıları için bir yeni güncelleme daha geldi. Android Facebook uygulaması için lokasyon seçimine bir yeni seçenek daha!

Facebook, kullanıcıları için konum paylaşım bilgilerini ne şekilde topladığı ve bunları ne şekilde depoladığı konusunda fazladan seçenek sunmak adına Android uygulamasında konum özellikleri hakkında bazı güncellemeler sunuyor.

Facebook’tan daha fazla seçenek

Android kullanıcıları için Facebook’ta yeni gelen özellik ile beraber uygulamayı kullandığınız anlarda Facebook’un konum bilgisini depolaması açık veya kapalı yapabilirsiniz. Örnek verecek olursak eğer, arkadaşlık konumlarının paylaşılması için “Yakın Arkadaşlar” seçeneği kullanabilir, uygulamayı kullanmadığınız da ise Facebook‘un konumunuza erişmesine izin verebilirsiniz. Tamamen izin size bağlı. Şimdiye dek bu özellikleri kullanmış olan kişilerden Konum Geçmişlerini aktif etmeleri talep edildi. Eğer sizlerde bu ayarı aktif ederseniz bazı şeyler olacaktır. Uygulamayı kullanmadığınızda konumunuzu paylaşırsınız ve Facebook’un konumları kaydetmesine siz izin verirsiniz.

Daha önceden konum geçmişi açık olduğunda ve bu durumun devam etmesi için arka plan konum ayarları açık olarak yapılıyordu. Konum geçmiş ayarı kapalı yada hiç açılmamışsa eğer, uygulamanın konumuzu arka planda çalıştığında izin verilmemesi için bu durumun kapalı olması gerekiyordu.

iOS için şimdilik bir gelişme yok

iOS’un Facebook uygulamasında şimdilik bir değişiklik yok. Bunun sebebi ise iOS zaten ek seçenekler sunuyordu.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.