Android Go nedir?

/ 22 Mart 2018 / 841 / yorumsuz
Android Go nedir?

Android Go nedir?

Android Oreo (Go sürümü) olarak da bilinen Android Go, giriş seviyesi akıllı telefonlarda çalışacak şekilde tasarlanmış Android’in kaldırılmış bir sürümüdür . Üç optimize alanından oluşan oluyor – Google Play Store işletim sistemi, ve Google uygulamaları – daha az donanım üzerinde daha iyi bir deneyim sağlamak için optimize edilmiştir.

İşletim sistemi

İşletim sistemi Android Oreo’ya dayanıyor, ancak 512 MB – 1 GB RAM ile akıllı telefonlarda çalışacak şekilde optimize edildi. Bu kabaca yarısı kadar yer kaplar Android NOUGAT düşük depolama ile kutudan çıktığı için Çoğu Android Git akıllı depolama 8 veya 16 GB ile gelir.

Android Go çalıştıran cihazların, Android’in önceki sürümüne göre yüzde 15 daha hızlı açıldığı söyleniyor. Ancak bu, Oreo’nun normal sürümünde de geçerli. Ayrıca, Google, Android Go kullanıcıları için “veri tasarrufu” özelliğini varsayılan olarak daha az mobil veri tüketmelerine yardımcı olmak için etkinleştirmiştir.

Uygulamalar

İşletim sistemi gibi, Google da cihazın belleğini daha iyi kullanmak için uygulamalar geliştirdi . Bunlar yüzde 50‘ye kadar daha az alan gerektirir ve düşük kaliteli donanımlarda daha iyi performans gösterir. Android Go akıllı telefonlar, aşağıda listelenen yalnızca dokuz adet önceden yüklenmiş uygulama ile gelir:

Bu uygulamaların daha ince ve daha hızlı olabileceğini, ancak bir veya iki özelliği eksik olabileceğini unutmayın. Örneğin, hatırlatıcıları ayarlayamaz veya Akıllı Ev cihazlarını Assistant Go ile kontrol edemezsiniz, ancak alarmları ayarlamak, uygulamaları açmak ve çeşitli sorular sormak gibi birçok standart şeyi yapabilirsiniz.

Oyun mağazası

Yeni bir işletim sistemi ve önceden yüklenmiş uygulamalar paketi oluşturmak Android Go için harika bir başlangıçtır, ancak insanlar bu cihazı gerçek dünyada kullanmaya ne zaman başlıyorlar? Kullanıcıların belirttikleri hafif sistemlerini korumalarına yardımcı olmak için Android Go cihazlarının Play Store’un özel bir sürümüne erişimi vardır.

Android Go Play Store, düzenli Play Store ile aynı içeriğin tümünü sunar, yalnızca mağaza düşük depolama cihazlarına daha uygundur. Özellikle Android Go telefonlar için uygulamaları öneren, kullanıcıları en çok yararlanan uygulamalara yönlendiren, öne çıkan uygulamalar bölümü vardır.

Android Go’nun amacı nedir?

Hindistan gibi yükselen pazarlardaki akıllı telefonlar için talep artıyor. Google, gelecekte tüketicinin satın alma gücünün Batı’dan daha düşük olduğu bu ülkelerden gelmesini bekliyor. Bu yüzden şirket onlara daha hızlı çalışan, daha fazla depolama alanı sağlayan ve veri tüketimini azaltmaya yardımcı olan yeni nesil, 100 dolarlık yeni akıllı telefonlar sunmak istiyor.

Google’ın uygulamalarının ve hizmetlerinin kullanıcı sayısını artırmasına izin verebileceğinden, kağıda parlak bir plan gibi görünüyor. Bununla birlikte, yazılım denklemin sadece bir parçasıdır. Şirket, akıllı telefonlarla pazara akacak olan, mümkün olduğu kadar çok donanım ortağı elde etmek zorunda.

Android Go çalıştıran akıllı telefonlar


Şubat ayında MWC 2018’de ilk Android Go cihazlarını gördük . Altı tane akıllı telefon duyuruldu, belki de en dikkat çekici olanı Alcatel 1X. Geri kalanı diğerlerinden farklı kılan, uygun fiyatlı bir fiyat etiketine ek olarak, 18: 9 ekrana sahip olmanın yanı sıra , üst düzey ve bazı orta sınıf akıllı telefonlarda da daha fazla alıştığımız bir şey .

Alcatel 1X iki modelde geliyor ve tek SIM için 100 € ve çift SIM sürümü için 110 Euro’dan başlıyor. Sen 960 x 480 piksel çözünürlükte, 5 MP selfie’si balığı ile bir 5.3 inç ekrana sahiptir, her ikisi de RAM, 1 veya 2 ya GB alabilirsiniz ve 2460 mAh pil – Bizim bkz videoda eller için daha fazla bilgi edin.

Bizim dikkatimizi çeken bir sonraki Android Go akıllı telefon Nokia 1 idi . HMD Global, özellikli telefonlardan ilk akıllı telefona geçenler için bir “geçiş” aygıtı olarak kullanılıyor. 4,5 inçlik bir ekran, düşük seviyeli dört çekirdekli bir MediaTek işlemci ve 1 GB RAM kullanıyor.

Cihazın, kullanıcıların farklı renk seçenekleri için takılabileceği bir polikarbonat sırtı vardır. Avrupa, Orta Doğu, Afrika, Hindistan, Asya Pasifik, Avustralya ve Latin Amerika’da bu nisan ayında sadece 85 dolar kazanabileceksiniz.

MWC’de açıklanan diğer Android Go cihazları , her ikisi de Hintli tüketicileri hedefleyen Micromax Bharat Go ve Lava Z50’yi içeriyor. Sonra da ABD’de 85 $ ‘a giden GM 8 Go ve ZTE Tempo Go da var.

Bu cihazlardan bazıları satışa sunulurken, diğerleri henüz piyasaya sürülmedi. Genel olarak, en büyük olanlardan biri ekran boyutu ile, özellikler söz konusu olduğunda aralarında küçük farklılıklar vardır.

Altı akıllı telefon bir başlangıçtır, ancak Android Go’nun başarılı olması için sayının önemli ölçüde artması gerekir. Huawei ve Transsion programda yer aldıklarını zaten belirttiği için, yakında biraz daha göreceğiz. Umarım daha fazla şirket kısa bir süre sonra takip eder.

Android Go’daki düşünceleriniz nelerdir? Google’ın giriş seviyesi akıllı telefonları daha çekici hale getirme planının başarılı olacağını düşünüyor musunuz? Aşağıya bir yorum yazarak bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.