Android Dosya Boyutları Ne Kadar Küçüldü

/ 29 Ekim 2017 / 863 / yorumsuz
Android Dosya Boyutları Ne Kadar Küçüldü
Android Güncellemeleri Artık Kota Dostu!
Android içerisinde yer alan uygulamalara düzenli olarak gelen uygulamalar boyutları nedeni ile oldukça fazla tepki topluyordu. Sorunla ilgilenmeye karar veren Google geliştirdiği yeni algoritma sayesinde artık kota dostu olan boyutları küçültülmüş güncellemeleri devreye sokmayı başardı. Gelen yoğun talepler neticesinde Google bir süre önce uygulama güncellemeleri için yeni bir algoritma üzerinde çalıştığını duyurmuştu. 
Google Play Store Uygulamaları Artık Sizi Üzmeyecek 
Google tarafından yapılan duyuru ile geliştirilen yeni yöntem sayesinde artık 2017 itibari ile Google Play Store üzerinde yapılan uygulama güncellemelerinde boyutların çok daha küçük bir hale getirileceği açıklandı. Geliştirilen yeni algoritma sayesinde eskiye oranla yeni güncelleme boyutlarında yüzde 65 gibi son derece büyük bir küçülme sağlanacak. Yani kotanız her indirmede yüzde 65 oranında küçülmüş olacak. 
Kritik Güncellemelerde Şimdilik Durum Belirsiz 
Yeni algoritma ile beraber indirilecek olan uygulamalarda daha az veri kullanılarak uygulama güncellemesinin tamamının alınması hedefleniyor. Ancak bilindiği üzere kullanılacak olan yeni algoritma kritik güncellemelerde çözüm sağlamaktan şimdilik uzak görünüyor. Çünkü kritik güncelleme yapması gereken uygulamalarda uygulamanın tamamının yeniden indirilmesi gerekebiliyor. Bu da daha az veri indirimi kullanmak isteyen algoritmanın çalışmasında sıkıntılar yaşanmasına neden olabilecek gibi görünüyor. Ancak diğer uygulamalarda yapılacak olan güncellemelerde algoritmanın sorunsuz çalışmasına kesin gözü ile bakılıyor ki bu da artık uygulama güncellemelerinin kâbusunuz olmasına bir son veriyor. 

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.