Android için en iyi 5 reklam engelleyici uygulama

/ 18 Şubat 2019 / 6.421 / yorumsuz
Android için en iyi 5 reklam engelleyici uygulama

 

Reklam bloğu birçok kişi için vazgeçilmez bir deneyimdir. Kötü reklamcılık, özellikle web’de gezinirken, oyun oynarken ve video içeriğini izlerken, sol ve sağ deneyimleri mahvedebilir. Elbette, her şeyin gerekli bir kötülük yönü var, ancak insanlar yine de reklam engelleyicileri kullanıyor. Android cihazınızda reklam engellemenin en azından bir miktar kapasiteye sahip olmasının birkaç yolu vardır. En kapsamlı reklam engelleyiciler kök veya biraz zor ayar gerektirir.

Reklam engelleyici uygulamaları genellikle Google Play Store‘da değildir. Sen Nedenini bulmak için buradan okuyabilirsiniz . Bu nedenle, listedeki uygulamaların çoğu üçüncü taraf bir indirme ve kurulum gerektirir. Bunu yaparken sorun yaşamadık, ama biraz endişeli olabilirsiniz. Ayrıca, giderek daha fazla sayıda site ve hizmet, reklamların yerine ödemeye izin vermektedir. Reklam engellemenin tavsiye edilmesini tavsiye ediyoruz, çünkü hoşunuza giden içeriğin yaratıcılarının yaşamlarını kazanmaya devam etmelerini sağlar. Sadece bir düşünce.

AdAway

AdAway basit bir reklam engelleyici uygulaması. Tüm reklam isteklerini 12.0.0.1’e göndermek için değiştirilmiş bir ana bilgisayar dosyası kullanır. Başka bir deyişle, istek hiçbir yere gider ve hiçbir reklam göremezsiniz. Uygulama, değiştirilmiş veya özel ana bilgisayar dosyalarını destekler veya uygulamanın kendisinden temel bir dosyayı indirebilirsiniz. Ana dosyalar Android sisteminin salt okunur bir kısmında saklanır. Bunun için kök gerekli demektir. İsterseniz bağış yapabilirsiniz, ancak tüm uygulama ücretsiz çalışıyor. Sadece iki dezavantajı, onları Play Store’dan değil F-Droid’den indirmeniz ve root erişimine ihtiyacınız olması. Kök kullanıcılar isterlerse her zaman yalnızca ana bilgisayar dosyalarını uygulama olmadan değiştirebilirler.

Adaway İndir

 

 

Adblock Plus

Adblocker Plus, tartışmasız listedeki en popüler reklam engelleyici uygulaması. Hem root hem de root olmayan cihazlarda çalışır, ancak root olmayan kullanıcıların yapması gereken bazı ekstra çalışmalar vardır. Uygulama arka planda çalışır ve web trafiğini neredeyse aynen web tarayıcısı uzantısı gibi filtreler. Temelde bir kez açarsın, ayarlarsın ve sonra arka planda kendi kendine çalışır. Bu konuda, gerçekten. Hem köklü hem de köksüz cihazlarda Adblock Plus’ı kurma ve kurma yönergeleriyle resmi web sitesine gitmek için düğmeye basın.

Adblock Plus indir

 

 

Adguard

 

AdGuard bir parça karttır. Bu makaleyi yapmadan önce hakkında fazla bir şey duymamıştık, ancak bu bizim için uygun görünüyordu. Uygulama, reklamları Adblock Plus ile aynı şekilde engeller. AdGuard arka planda bir servis olarak çalışır ve web trafiğini filtreler. Kök olmadan çalışır, ancak biraz fazladan kurulum gerektirir. Ayrıca, GlassWire gibi uygulamalara benzer şekilde tüm web trafiğinizdeki sekmeleri de tutar. Ayrıca her şeyi bir araya getirmek için iyi görünümlü bir Materyal Tasarımı UI’si elde edersiniz. Ücretsiz sürüm, yalnızca web tarayıcılarındaki reklamları engeller. Premium sürüm ayda 24,99 $ için çalışıyor, ancak aynı zamanda Windows PC veya Mac bilgisayarınız için AdGuard’ın premium sürümünü de alıyorsunuz.

 

 

Adguard İndir

 

 

 

 

 

 

Browser with Ad-block

Reklam bloğu olan bir sürü tarayıcı var. Bu tarayıcılar çoğu reklam trafiğini veya en azından en saldırgan reklam trafiğini filtreler. Google Chrome’da reklam engelleme özelliği var, ancak yine de siteden para kazanabilmeleri için birkaç kişiyi bırakırken izleyiciye en az rahatsız edici olan reklamları göstermeye devam ediyor. Bunu mutlu bir ortam olarak öneriyoruz (açık nedenlerden dolayı). Reklam bloğuna sahip diğer web tarayıcılarına bazı örnekler arasında Brave Browser, Firefox Focus, Kiwi Browser, Samsung Browser ve birkaç tanesinde Firefox ve Dolphin Browser gibi reklam engelleyici eklentileri var. Sizin için en iyisini yapacağını düşündüğünüzü seçin.

 

 

Browser with Ad-block İndir

 

 

 

Block This

 

Block This, listedeki en popüler reklam engelleyici uygulaması değildir. Ancak, etkili, açık kaynaklıdır ve kullanımı tamamen ücretsizdir. Bu uygulama, Adblock Plus ve AdGuard’ın kullandığı VPN tarzı kurulumun aynısını kullanır. Ancak, Blok Bu, filtre yerine DNS engellemeyi kullanır. Geliştirici bu yöntemin standart reklam engelleyici uygulamalarından daha az pil kullandığını iddia ediyor, çünkü işlerin çoğu veriler Android cihazınıza ulaşmadan önce yapıldı. Bu yaklaşımı kullanmanın artıları ve eksileri var. Şimdilik, AdBlock Plus veya bir reklam engelleme tarayıcısı gibi bir şey önermekteyiz. Ancak bu fikri biraz seviyoruz

 

 

 

Block This İndir


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.

Yorum yaz