Android için en iyi 10 güvenlik uygulamaları

/ 18 Nisan 2018 / 680 / yorumsuz
Android için en iyi 10 güvenlik uygulamaları

Android için en iyi 10 güvenlik uygulamaları

Google, Google Apps güvenlik uygulamalarını aradığınızda, bir ton antivirüs ve kötü amaçlı yazılım karşıtı uygulama listesi alırsınız. Ne yazık ki, orada olanların çok dar bir görünümü. Güvenliğinizi artırabilecek tonlarca uygulama var. Birçoğunun kullanımı oldukça kolaydır ve bir ton kaynakları kullanmaz. Android’de şu anda mevcut olan en iyi güvenlik uygulamaları.

DuckDuckGo Privacy Browser

DuckDuckGo Arama güvenlik ve gizlilik kalabalığı arasında olumlu dalgalar yaptı. Google, Bing veya Yahoo’ya benzeyen bir arama motoru. Ancak, diğerlerinden farklı olarak, arama geçmişinizi takip etmemesidir. Bu, aradığınız şeyi arayan bir şirket hakkında endişelenmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Uygulama yeterince iyi çalışıyor. Bazı reklamları var, ancak kötü değiller. İsterseniz sizin için bazı haberler de hazırlar. Güvenlik uygulamalarıyla çok sık gruplandırılmaz. Ancak, gizlilik içinde aramak isteyenler için harika.

DuckDuckGo Privacy Browser

Find My Device

Cihazımı Google tarafından Android Cihaz Yöneticisi olarak kullandığıunızda. İsim değişir. Ancak, uygulama yine de aynı şeyi yapar. Telefonunuzun yerini izler. Uygulama ayrıca daha kolay bulma için sesler çalabilir. Cihazınızı silebilir, bir mesaj gösterebilir ve telefonunuzu da uzaktan kilitleyebilirsiniz. Telefon uygulamalarını daha fazla özellikli başka bulabilirsiniz. Ancak, bu hiçbir reklam ve uygulama içi satın alma olmadan tamamen ücretsizdir. Bu, güvenlik uygulamaları için iyi bir seçenek olarak görülebilir.

Find My Device

Firefox Focus: Gizlilik tarayıcısı

Firefox Focus bir gizlilik tarayıcısıdır. Aslında her zaman gizli modda olan bir Android tarayıcıdır. Faaliyetlerinizi uzun süre kaydetmez. Bunları istediğiniz zaman bir an ihbarda silebilirsiniz. Ayrıca izleyicileri ve reklamları da kaldırabilir. Bu şekilde web siteleri sizi orada göremez. Yeni güvenlik uygulamalarından biri. Ayrıca her şeyi engelleyemez. Uygulama hiçbir in-app alımları ile tamamen ücretsizdir. Kesinlikle çoğu tarayıcıdan daha gizli.

Firefox Focus: Gizlilik tarayıcısı

GlassWire – Data Usage Privacy

GlassWire, yeni güvenlik uygulamalarından biridir. Hangi uygulamaların verilerinizi tükettiğini görmenizi sağlar. Uygulamalarınızın ne kadar veri tükettiğini gösteren canlı bir grafik elde edersiniz. Buna ek olarak, yeni bir uygulama bazı verileri aşağı çekerken size bildirmek için uyarılar alırsınız. Bu, uygulamalarınızın her birinin ne kadar veri kullandığını görmek için harika bir yoldur. Ayrıca arka planda olabilecek herhangi bir garip aktivite görmek için harika bir yoldur. Ana kullanımı, veri kapınıza çarpmadığınızdan emin olmaktır. Yine de, web’den bir şey almayla ilgili bilmediğiniz bir rastgele uygulamayı görmek son derece önemli olabilir.

GlassWire – Data Usage Privacy

Haven: Keep Watch (BETA)

Haven, Android için yeni güvenlik uygulamalarından biridir. İkinci bir aygıtı bir güvenlik aygıtına dönüştürmenizi sağlar. Güvenlik cihazı bozulduğunda sizi uyararak çalışır. Yani, örneğin, bagajınızda bırakırsanız ve birisi bagajınızı taşırsa, uygulama size bildirir. Ayrıca mikrofonla sesler kaydedebilir, ışıktaki değişiklikleri algılayabilir (biri bagajınızı açtı) ve cihaz fişe takılıysa güç kaybını algılayabilir. Uygulama şu anda tamamen ücretsizdir. Ayrıca beta. Böylece, hata bekler. Aksi takdirde, aslında oldukça güzel bir küçük uygulama.

Haven: Keep Watch (BETA)

LastPass Free Password Manager

LastPass, orada en iyi şifre yöneticisi uygulamalarından biridir. Hızlı geri çağırma için site şifrelerini, PIN’leri ve diğer hassas bilgileri depolamanıza olanak tanır. Seçtiğiniz bir ana şifre arkasında gizli. Bu bilgiyi neredeyse her yerde başka bir yere koymaktan daha güvenlidir. Ek güvenlik için LastPass Authenticator’ı da alabilirsiniz. Güçlü ve çapraz platform. Ücretsiz sürümü size en çok özellik vermelidir. Pro sürümü bazı özellikler, bazı senkronizasyon seçenekleri ve daha fazlasını ekler. Orada mutlaka denenmesi gereken güvenlik uygulamalarından biri. LastPass sizin için yapmıyorsa, sayfanın en üstünde bulunan en iyi şifre yöneticisi uygulama listesi listemize sahip oluruz!

LastPass Free Password Manager

ProtonVPN, piyasadaki yeni VPN’lerden biridir. Bunu gerçekten seviyoruz. Bu makalenin yayınlanma tarihinden itibaren tamamen ücretsizdir. Ayrıca, katı bir günlüğe kaydetme politikası, paylaşım politikası ve ağ şifrelemesi yoktur. Bu temelde bu uygulamayı bir tek boynuzlu at yapar. Mutlak en iyi performansı elde edemezsiniz. Sonuçta, özgür sadece şu ana kadar gidebilir. Ancak, güvenlik ile ilgili olanlar muhtemelen güvenli ve ücretsiz bir sayfa yüklemek için fazladan bir iki saniye beklemeyi umursamıyorlar. Günlüğe kaydetme ilkeleri, paylaşım ilkeleri ve şifreleme olmaksızın premium VPN’ler vardır. Bu makalenin alt kısmında bağlantılı bir VPN listesi var.

ProtonVPN – Free VPN made by ProtonMail

Resilio Sync

Resilio Sync, kendi bulut depolama alanınızı oluşturmanızı sağlar. Bilgisayar sürümü, normal, günlük bilgisayarınızı bir bulut depolama sunucusuna dönüştürür. Uygulama, PC’nizle telefonunuz veya tabletiniz arasında dosya senkronizasyonu yapmanıza yardımcı olur. Dosyalarınızın her zaman nerede olduğunu tam olarak bilmeniz dışında, Google Drive veya Dropbox gibi düşünün. Bu daha hassas veriler için mükemmeldir. Ayrıca, çevrimiçi bulut depolama alanına güvenmeyenler için harikadır, ancak yine de sahip olmanın çok yönlülüğünü ister. Yeni başlayanlar için bile, uygulama kolaydır. Ayrıca tamamen ücretsizdir. En çok kullanılan güvenlik uygulamalarından biridir.

Resilio Sync

Signal Private Messenger

Android’in özel mesajlaşma için şaşırtıcı derecede iyi sayıda seçeneği var. Sinyal Özel Messenger, Telgraf ve WhatsApp hepsi mükemmel seçimlerdir. Her servis uçtan uca şifrelenmiş mesajlaşma, görüntülü görüşme, grup mesajlaşma ve dosya paylaşımına sahiptir. Oradan, özellik kümelerinde farklıdırlar. Bu sadece senin için çalışanı bulmak meselesi. Buradaki zorluk, tüm arkadaşlarınızı ve ailenizi bu hizmetlerden birine aktarmak olacaktır. Ancak, hepsi özgür, en azından bunun için endişelenmenize gerek yok. Bu gibi şifreli mesajlaşma uygulamaları, mükemmel güvenlik uygulamaları için de geçerlidir.

Signal Private Messenger

 

The Tor Project

Tor Projesi, neredeyse her platformda güvenlik ve mahremiyet için daha açık seçimlerden biri. Ne yazık ki, Android uygulamaları bilgisayar teklifleri kadar sağlam değil, ancak yavaşça oraya gidiyorlar. Şimdilik, Android’deki Tor tarayıcısı olan Orfox’a (hala beta!) Ve diğer uygulamaların, anonim kalması için Tor’un teknolojisini kullanmasına yardımcı olan bir proxy uygulaması olan Orbot’a erişebilirsiniz. Tarayıcı hala yapım aşamasındadır ve anonimlik garanti edilemez, ancak Orbot kesinlikle kapma değer bir sağlam uygulama. Proje ayrıca yakın zamanda İnternet’in bazı sitelere bağlantınızı engelleyip engellemediğini görmenizi sağlayan bir uygulama olan Ooniprobe’u piyasaya sürdü. Bunlar, biraz daha ilerlemiş olanlar için mükemmel güvenlik uygulamaları.

The Tor Project

Sizin bildiğiniz ve kullandığınız android telefonlar için güvenlik uygulamaları var mı? Bizimle yorumlarla paylaşın


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular