Android için en iyi kamera uygulamaları

/ 10 Nisan 2018 / 3.053 / yorumsuz
Android için en iyi kamera uygulamaları

Android için en iyi kamera uygulamaları: Fotoğraflarınızı daha iyi hale getirmek için 10 araç

Son yıllarda akıllı telefon kameraları çok daha iyi bir hal alsa da, becerileriniz varsa daha da çarpıcı görüntüler yakalama yeteneğimizi arttırıyoruz. Ancak, çoğu zaman, Android kameranızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, üçüncü tarafa ait bir seçenek yüklemek istersiniz ve bu, en iyi Android kamera uygulamalarının bu listesinin kullanışlı olduğu yerdir. Ayrıca, Google Kamera’nın HDR + sürümünü Pixel olmayan telefonunuzda nasıl bulacağınızı öğrenin .

Camera ZOOM FX

Kamera Zoom FX, Android kamera uygulamaları arasında bir klasiktir – oldukça uzun bir süredir piyasada bulunmakta, kullanıcıları için sürekli bir güncelleme ve özellik akışı sağlamaktadır.

Kamera uygulaması, önceden ayarlanmış filtreleri kullanmanıza izin verir, ancak aynı zamanda hiçbir fırfırlar, saf kamera uygulaması olarak kullanmanızı sağlar. Kamera Zoom FX, ızgara çizgileri ayarlamanıza ve ayrıca bir dengeleme göstergesi göstermenize izin verecektir. Bu seçenek açıkken, fotoğraf çekmeye çalışırken çok fazla titriyorsanız, ekranınızda kırmızı bir daire görürsünüz.

İlginç bir özellik gizli moddur. Fotoğraf çekmek istediğiniz ancak çevrenizin ne yaptığınızı görmesini istemediğiniz bir durumdaysanız, gizli modu başlatabilirsiniz. Kamera, üst köşede küçük bir kamera penceresi olan bir web sayfası olarak maskelenen bir görüntü başlatır. Ekrana dokunursanız, kamera bir fotoğraf çeker. Kamera Zoom FX, her akıllı telefon fotoğrafçısını tatmin edecek bir ana bilgisayar özelliklerine sahiptir. Kamera Zoom FX, ücretsiz ve ücretli bir uygulama olarak kullanılabilir.

Camera ZOOM FX – FREE (Beta)

ProShot

Arayüzü gezinmeyi öğrenmek için biraz zaman alabilir olsa da, daha iyi fotoğraflar çekmek için özellik dolu bir uygulama. Izgara yerleşimi elinizin altında olması gereken yararlı bir şeydir ve doğrudan çekim yaptığınızdan emin olmak için iki farklı ekran seviyesi vardır.

Her zamanki manuel kontroller mevcut – ISO, pozlama, odaklama, beyaz dengesi – ve dahili galeri de çektiğiniz her fotoğraf için ISO ve enstantane hızları gösterir. Bu, en iyi görünen galeri değil, kesinlikle göze çarpan bazı özelliklere sahip güçlü bir uygulama – hassas tek parmakla yakınlaştırma ve gözünüzün önünde fotoğraf geliştiren eğlenceli bir Işık Boyama seçeneği.

Doğru donanıma sahip olmanızı sağlayarak 4K video yakalamayı bile destekleyecektir.

Denemek için ücretsiz bir sürüm olsa da, şimdi sadece 5 $ ücretli bir sürüm var.

ProShot

Camera FV-5 (Beta)

FV-5 aynı zamanda ızgara katmanları, histogramlar ve diğer benzer seçenekleri de sunuyor, ancak menülerden gizleniyorlar ve ProShot’ın arayüzünden daha az erişilebilir hale geliyorlar. ISO, ışık ölçümleme, odaklama, beyaz dengesi ve benzerleri üzerinde tam denetime sahip olursunuz. Ayrıca, farklı pozlama değerleriyle hızlı arka arkaya birkaç fotoğraf çekmenize, bunları gözden geçirmenize ve saklamak için en iyi olanı seçmenize olanak tanıyan bir poz parantezleme özelliği de vardır.

ProShot’dan daha ucuz ve buna ek olarak buna da değinmeye değer ve bir Manuel Fotoğraf Makinesi (aşağıya bakın) var – eğer yüksek kaliteli manuel kontrolünüz varsa. Ayrıca, size uygulamanın dakasını sunan bir ‘lite’ sürümü de var.

Camera FV-5 (Beta)

Open camera

Hafif bir kamera uygulaması istediğinizde ve tamamen ücretsiz olmasını istiyorsanız, Açık Kamera’dan daha iyi bir şey yoktur. Premium uygulamalarla aynı manuel kontrol özelliklerine sahiptir ve hatta tek bir tuşla fotoğraf çekmenizi sağlayan kullanışlı bir ana ekran widget’ı sunar.

Bu widget’ı kullanmak fotoğraf makinenizden en iyi görsel sonuçları almaz, ancak bu bir öncelik olmadığında, sahip olmak için kullanışlı bir düğmedir. Aksi takdirde, uygulamada sunulan seçeneklerin çokluğu, resimlerinizi istediğiniz gibi görmenize yardımcı olacaktır.

Open camera

VSCO Kam

VSCO Cam, bizim listemizdeki en kullanıcı dostu kamera değil, ama çok fazla insan tarafından güveniliyor ve uzun bir süredir etrafta. Şu ana kadar bu listede gördüğümüz uygulamaların çoğundan biraz farklı.

Bu öncelikle, bir Instagram gibi bir yakalama ve paylaşma deneyimi sağladığından – ve gerçekten de odaklanılmasından dolayıdır. Zil sesini ve hissini değiştirmek için resimlerinize uygulayabileceğiniz çok sayıda önceden hazırlanmış filtre vardır ve bu ayarların kalitesi, VSCO Cam’ı kullanmanın nedenlerinden biridir. Ve eğer kesmezlerse, görüntü ayarlarınızı manuel olarak ayarlayabileceğiniz, yolunuzu kazmak için bazı bilinçsiz menüler vardır.

Şirket, sunmakta olduğu fotoğraf düzenleme senkronizasyon özelliğini öldürdü, ancak VSCO Cam’ın hala bazı değerli yetenekleri var.

VSCO

A Better Camera (Beta)

A Better Camera (Beta), temel olarak ‘vanilya’ cihazlarına önceden yüklenmiş standart Android modeline yönelik üstün bir kamera uygulaması. Daha İyi Bir Kamera, grup portre ayarları, ‘Sıralı Çekim’ ve istenmeyen görüntüleri nesnelere kaldırma gibi birçok ilginç özellik sunar. Ayrıca, birden fazla görüntü çeken, en iyi göründüğünüzü seçmenize ve odak ve poz ölçümünü ayrı noktalardan kullanabilmenize olanak veren kullanışlı bir En İyi Çekim seçeneği de vardır.

Daha İyi Bir Kamera, aynı zamanda doğrudan işlem sonrası işlemleri de içerir ve gerçek zamanlı HDR ile video kaydedebilirsiniz. Ne yazık ki, uygulamanın en iyi işlevlerinin çoğu sadece uygulama içi satın alma yoluyla kullanılabilir, bu nedenle A Better Camera bazen rahatsız edici bir serbest-oyun oyunu gibi hisseder – örneğin, 5 bedava Süper Çekim alırsınız, ancak daha sonra yükseltmeniz gerekir . Neyse ki, app şu anda satışa çıkıyor, böylece çok az para için her şeyin kilidini açabilirsiniz.

Çok fazla resim çekerseniz ve biraz yatırımdan memnun kalırsanız, A Better Camera kesinlikle isminde kalıyor – ve daha fazla kamera uygulaması, sürgülü ızgara hareketini kullanmalıdır. Filtreleri uygulamanıza ve çekim sonrası çekimleri kolayca düzenlemenize izin veren bir uygulama istiyorsanız, A Better Editor adlı başka bir tamamlayıcı uygulamayı yüklemeniz gerekir.

A Better Camera (Beta)

Camera360 Ultimate

Camera360, Google Play Store’da oldukça popüler. Oldukça fazla bir şey yeteneğine sahip kapsamlı bir kamera uygulaması sunuyor. Bir fotoğraf çekilmeden önce uygulanabilen bir lens filtresi sistemi kullanır, bu da fotoğrafınızın arsız bir filtre ekleyerek düzeltilip düzeltilemeyeceğini görmek için daha sonra beklemek zorunda kalmazsınız. Bazıları gerçekten çok fazla kullanım olup olmadığını merak edip edemeyeceğinize kadar çok çeşitli seçenekler ve efektler içeriyor.

Özellikle iyi olan şey, kullanımı kolay ve tüm seçenekleri tek tek menülerde saklamıyor. Bu, diğer kameraların eksik olduğu bir şeydir, ancak her şeyi birkaç farklı ekrandan geçmek yerine tek bir yerde bulundurmak gerçekten faydalıdır.

Ayrıca, paylaşmadan veya kaydetmeden önce fotoğraflarınıza kolayca uygulayabileceğiniz çıkartmalar ve çizgi film efektleri gibi özellikleri de beraberinde getirir. Bunlar, Line veya WhatsApp gibi haberci uygulamalarında daha sık bulunan özelliklerdir, ancak bazı kişiler doğrudan kamera uygulamasında bu yeteneğe sahip olmanın daha kullanışlı olduğunu göreceklerdir.

Camera360 Ultimate

Manuel kamera

Çoğu kamera uygulaması, fotoğrafı son kullanıcı için olabildiğince kolay hale getirmek için tasarlanmıştır. Bu, bazı Facebook dostu anlık görüntülerle sonuçlanır, ancak kesinlikle profesyonel resimler değildir. Deneyimli fotoğrafçılar, diğer birçok uygulamanın sunmadığı bir dizi ayar seçeneği sunan Manuel Kamera ile evde daha fazla olabilir.

Enstantane hızı, odak, beyaz dengesi, pozlama telafisi – resminizin her detayını kontrol edersiniz. Bu uygulama aynı zamanda görüntüleri kayıpsız RAW formatında kaydetmenizi sağlar.

Yani, fotoğraflarınızı oldukça ciddiye alır ancak yine de akıllı telefonunuzu kullanmak istiyorsanız, Manuel Kamera mükemmel bir çözümdür. Play Store’da ücretli bir uygulama (2.99 $) olduğundan, muhtemelen nakit ödemeden önce uyumluluk denetleyicisini denemek isteyeceksiniz .

Manuel kamera

Pixlr

Bu tek başına bir resim düzenleyici beri Pixlr uzun bir yol kat etti ve bu değil iken oldukça Manuel Kamera olarak kontrol aynı yapıya ve teklif gerçekten kullanışlı bir dizi yanında araçların iyi bir denge gerekiyorsa, o mükemmel bir seçimdir ve etkileyici görsel efektler. Çok küçük boyutlu bir galeri bile var, bu da küçük resimlerin yanında dosya boyutunu göstermenizi sağlar.

Otomatik görüntü düzeltmesi ve iyileştirme, odaklanma ve sıçrama gibi ayarlamalar seçeneğine sahiptir, Photoshop seviyesinde yakın bir deneyim gibi hissettirir. Bazı efektler ve özellikler diğerlerinden daha faydalıdır. Ayrıca fotoğraflarınıza bir dizi farklı yazı tipi stili ekleyebilir veya başka bölümleri pikselleştirmeyi veya bulanıklaştırmayı seçebilirsiniz.

Pixlr, almak için mükemmel bir çok yönlü ve aynı zamanda indirmek için ücretsizdir. Bazı filtreler ve özellikler uygulama içi satın alma gerektirir, ancak olmasa bile, bir göz atmaya değer.

Pixlr – Free Photo Editor

En sevdiğin Android kamera uygulaması nedir? Aşağıdaki yorumlarda bize bildirin.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.