Android İnternet Siteleri Nasıl Engellenir?

/ 6 Kasım 2019 / 566 / yorumsuz
Android İnternet Siteleri Nasıl Engellenir?

Bu yazımızda Android İnternet Sitelerinin nasıl engelleneceği konusunda yardımcı olacağız. Daha önceden internette bu kadar fazla içerik yer almıyordu. Teknoloji ve imkanlar geliştikçe sitelerde de artış gerçekleşti. Çevrimiçi kaynaklar, çocukların yeni bilgiler öğrenmesi ve gelişmesi için en iyi yöntemlerden biridir. Ancak internet dünyasında yer alan tüm içerikler çocuklar için uygun değildir. Çocuklarının güvende olduğundan emin olmak için internet sitelerini engelleyebilirsiniz.

Çocuklarınıza bir telefon ya da tablet vermeden önce müstehcen içerikli siteleri, kötü alışkanlıklara yönlendirebilecek siteleri engellemek için cihazınıza bazı sınırlamalar getirmelisiniz. Çocukların girmesini istemediğiniz internet sitelerine yanlışlıkla girmeleri bile olumsuz bir içeriğe maruz bırakabilir. Android internet sitelerini nasıl engelleyeceğiniz konusunda detaylı bir şekilde bilgi verelim.

Android cihazlarda internet sitelerini engellemek istiyorsanız ‘BlockSite’ adında olan uygulamayı indirmeniz gerekiyor. Bu uygulama sayesinde uygunsuz içerikli internet sitelerini engellemiş olursunuz. BlockSite uygulaması üzerinden Google Chrome ve Mozilla Firefox da dahil olmak üzere internet sitelerine erişim olmaz. Bu uygulamayı Google Play Store üzerinden indirebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.