Android iPhone Seçmen Sorgulama Uygulaması

/ 18 Mayıs 2018 / 668 / yorumsuz
Android iPhone Seçmen Sorgulama Uygulaması

Android iPhone Seçmen Sorgulama Uygulaması

Seçimlere son derece az bir süre kalması seçmen sorgulama işlemlerinin de önemini arttırıyor. İşlemlerin çok daha kolay bir şekilde yapmak isteyen kişiler için e-devlet üzerinden seçmen sorgulama hizmeti veriliyor. Buna ek olarak akıllı telefon kullanıcıları içinde hem Android hem de İOS platformu için çalışan oy yeri sorgulama hizmeti veriliyor.

Seçmen Sorgulama Nedir?

Türkiye yaklaşan seçimlere doğru hızla yol almaya devam ederken pek çok kişi seçmen sorgulama hizmetinden yararlanarak hem oy kullanmak hem de nerede oy kullanacağını öğrenmek için işlem yapıyor. E-devlet üzerinden seçmen sorgulama yapılırken buna ek olarak YSK (Yüksek Seçim Kurulu Başkanlığı) tarafından hazırlanan mobil uygulama üzerinden de kolaylıkla sorgulama yapılabiliyor.

Mobil Seçmen Sorgulama Nasıl Yapılır?

Seçmen sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen kişilerin Android telefon kullanıyorlarsa Google Play Store üzerinden Apple telefon kullanıyorlarsa ise İOS App Store mağazası üzerinden YSK seçmen sorgulama yazarak arama yapmanız ve ardından uygulamayı indirerek cep telefonunuza yüklemeniz yeterli oluyor. Uygulama üzerinden daha sonra oy yeri sorgulama işlemini gerçekleştirmek için sizden istenen kimlik bilgilerini eksiksiz ve doğru girmek ardından da sorgulama butonuna basmak yeterli oluyor. Bunun ardından gelen yeni ekranda nerede oy kullanacağınız bilgisi görüntüleniyor. Uygulama bazen aşırı kullanım nedeni ile hata mesajı verebiliyor. Sorgulama yapamayan kişilerin uygulamayı tekrar açıp kapatması yeterli oluyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular