Android / iPhone WhatsApp Kalıcı Silme

/ 2 Haziran 2018 / 243 / yorumsuz
Android / iPhone WhatsApp Kalıcı Silme

Android / iPhone WhatsApp Kalıcı Silme

Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp hesabı kolay bir arayüze sahip olması ve ücretsiz olarak kullanıma sunulması nedeni ile tercih edilmektedir. Ancak kullanıcılar bir süre sonra farklı pek çok nedene bağlı olarak bu hesaplarını kalıcı olarak silme ihtiyacı duyabilmektedir. Bu silme işlemi kullanılan işletim sistemine göre farklı olarak yapılmaktadır. Peki, Android / iPhone WhatsApp kalıcı silme işlemi nasıl yapılır?

Android WhatsApp Kalıcı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

Özellikle de cep telefonunu satmak isteyen kişiler için WhatsApp hesaplarını kalıcı olarak silmek büyük önem taşımaktadır. Yani yapılan silme işlemi hiçbir şekilde kullanılan veri kurtarma programı ile geri getirilmemelidir. WhatsApp kalıcı temizleme işlemi için ayarlar bölümüne girdikten sonra hesap bölümüne giriş yaparak “hesabımı sil” seçeneğini tıklamanız yeterli olacaktır. Sohbet geçmişi bu işlem sonucunda kalıcı olarak silinir ancak Google Drive hesabında bu geçmişin bir yedeğini tutuyorsanız bu durumda bu bilgilerin geri getirilme ihtimali bulunmaktadır.

iPhone / İOS WhatsApp Kalıcı Silme İşlemi Nasıl Yapılır?

İOS işletim sistemini kullanan iPhone telefonlarda WhatsApp kalıcı silme işlemini gerçekleştirmek için WhatsApp uygulamasını açtıktan sonra önce ayarlar ardından da hesaplar bölümüne giriş yapın ve çıkan seçenekler arasından hesabımı sil seçeneğini tıklayın. Bu tıklamanın ardından hesabınız kalıcı olarak silinir ancak iCloud yedeği üzerinde WhatsApp konuşma geçmişiniz saklanır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular