Android Cep telefonlarında Sürüm Yükseltme İşlemi

/ 29 Ekim 2017 / 11.685 / 2 Yorum
Android Cep telefonlarında Sürüm Yükseltme İşlemi

Android İşletim Sisteminde Sürüm Yükseltme Nasıl Yapılır?

Android işletim sistemini kullanan cihazlara yeni özelliklerin getirilmesini sağlayan sürüm yükseltme işlemleri güncelleme olarak ta anılmaktadır. Android tarafından yapılan güncellemeler büyük önem taşır. Çünkü her yeni güncelleme ya altta yatan bir sorunu gidermek (işletim sisteminde bulunan güvenlik açıklarının kapatılması gibi) için yapılmakta ya da yeni özelliklerin getirilmesini sağlayarak cihazın çok daha yüksek bir performansa ulaştırılması amacı ile yayımlanmaktadır.

Android Güncelleme 

Android işletim sistemini kullanan LG, Samsung, Huawei, HTC ya da Sonny gibi tüm markalara sahip olan cihazlarda sürüm güncellemesinin yapılabilmesi için mutlaka telefon üreticilerinin sürüm güncellemesi yapmaları gerekmektedir. Yani aslında sürüm güncellemesi cihazın kendisine otomatik olarak gelmekte ve kullanıcıya uyarıda bulunularak güncellemeni yapılması istenmektedir. Bu sayede cihazınıza bir güncelleme geldiği anda hemen indirmeniz sağlanır.

Android Sürüm Yükseltme Yaparken Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Otomatik olarak mesaj gelmediği takdirde cihazınızın ayarlar bölümünden telefon hakkında, yazılım güncelleme ve sistem bölümlerine giriş yaparak mevcut bir güncelleme olup olmadığını görmeniz mümkündür. Güncelleme varsa ve sürüm yükseltme işlemi yapılacaksa bu işlemin yüksek kota alışveriş yapacağı göz önünde bulundurularak mutlaka WiFi bağlantı kurulması önerilir. Yine cihazın güncellemenin ortasında kapanmasını engellemek için cihaz şarjının yüzde 50 oranının üzerinde olması gerekir. Bu orandan düşükse cihazın şarja takıldıktan sonra sürüm indirme işlemine başlanması daha sorunsuz sürüm yükseltme işlemi gerçekleşmesi açısından önemlidir.

 
Android Sürümlerinin Kullanım Oranları Ne Kadar


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular

Android Cep telefonlarında Sürüm Yükseltme İşlemi (2 Yorum)

  1. Benim telefonum casper vıa a1 bu dediklerinizin hiç biri yok ve hayla 7.0 neden güncelleme gelmiyor biliyormusunuz

  2. cooooooooooook tesekur ederin sayenizde bundan sonra android surumumu yukseltmeye devam edeceyim 🙂