Yeni Android İşletim Sisteminin Adı Popsicle Mi Olacak?

/ 20 Nisan 2018 / 948 / yorumsuz
Yeni Android İşletim Sisteminin Adı Popsicle Mi Olacak?

Yeni Android İşletim Sisteminin Adı Popsicle Mi Olacak?

Yeni işletim sistemini geliştirmeye devam eden Google son Android sürümü için yeni ipuçları vermeye devam ediyor. Ürettiği her yeni işletim sistemine farklı şekerleme isimleri veren Google son Android sürümü için yeni bir isim belirlemiş gibi görünüyor. Yeni bir seri bahar üstü resmi yayımlayan Google bu resimlerinden birinde yer alan buz parmak resimleri ile takipçilerine büyük bir ipucu vermiş gibi görünüyor.

Yeni Android İşletim Sistemi P Harfi İle Başlayacak

Şimdiye kadar kullanıma sunduğu her yeni işletim sisteminde alfabetik sırayı takip eden Android en son çıkaracağı Android 9.0 işletim sistemi içinde bu sırayı bozmazsa yeni işletim sistemi P harfi ile başlayacak. Resimlerde yer alan buz parmakların da İngilizcede Popsicle olarak çevrilmesi ve P harfi ile başlaması iddiaları güçlendiren en önemli faktör olarak öne çıkıyor. Eğer yapılan tahminler doğru çıkarsa Android 9.0 işletim sisteminin yeni ismi Popsicle olacak gibi görünüyor.

Genelde Tahminler Doğru Çıkmıyor

Android işletim sistemi geçmişte de bu tip trollemeler yaptığı için paylaşılan yeni resim pek güvenilir olarak kabul edilmiyor. Hatırlanacağı üzere şu anda kullanılan son sürüm içinde Google içerisinde ahtapotlar olan bir resim paylaşmış, bu da O harfi ile başlayacak olan son sürümün adının Octopus yani ahtapot olduğu söylentilerine neden olmuştu. Ancak uygulamanın adı Oreo olmuştu.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.