Android Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

/ 14 Aralık 2018 / 419 / yorumsuz
Android Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

Android Kapanma Sorunu Nasıl Çözülür?

 

Android işletim sistemine sahip telefonlarda bazen az da olsa kapanma sorunu ortaya çıkabiliyor. Sizler için Android kapanma sorunu çözümü adı altında araştırmalarımızı yaptık ve çözüm konusunda neler yapmanız gerektiğini açıklayacağız. Ancak, sorunun donanımsal olması ihtimali düşünülür ise sizin yapacağınız pek bir şey bulunmuyor. Yazılımsal bir sorun kaynaklı problemleri ise kolaylıkla çözebilirsiniz.

 

Sorun Donanımsal mı Yoksa Yazılımla mı Alakalı?

 

Android işletim sistemini kullanıyor olmamız beraberinde bazı can sıkıcı sonuçlar da doğurabiliyor. Kimi zaman cebimizdeyken kapanıyor, kimi zaman oyun oynarken ya da telefonda konuşurken ancak sorunun yazılımsal mı yoksa donanımsal mı olduğunu anlamak da oldukça kolay!

Eğer telefonunuz hareket etmesiyle birlikte kapanıyorsa muhtemeldir ki sorun donanımsaldır ve bir temassızlık söz konusu olabilir. Yazılımsal sorunlar ise zaten kendisini belli eder.

 

Android Kapanma Sorununa Çözüm

 

Zamanla akıllı telefonların bataryaları şişme yapabilir. Bu şişme cihazın şarj soketleri ile arasında bir boşluk meydana getirebilir. Cihazınız hareket esnasında kapanıyorsa bataryadan güç alamıyor olabilir. Bunun çözümü için bataryanın arasına bir madde koyabilirsiniz. Ancak bu tamamen geçici bir çözüm olacaktır. Yeni batarya alarak sorundan tamamen kurtulabilirsiniz. Eğer sorun soketlerden ise cihazın batarya ile temas etmesini sağlayan soketlerin değişmesi gerekebilir.

Android cihazınızda eğer yazılımsal bir sorun varsa ve bu durum cihazınızda kapanma ya da yeniden başlatma gibi karşınıza çıkıyorsa öncelikle sürümün güncel versiyonunun olup olmadığını kontrol edin. Eğer bundan dolayı değilse cihazınızı sıfırlamanızda fayda olacaktır.

 

 

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.