Android klavyenizde otomatik düzeltme nasıl değiştirilir veya devre dışı bırakılır ?

/ 8 Ekim 2018 / 3.155 / yorumsuz
Android klavyenizde otomatik düzeltme nasıl değiştirilir veya devre dışı bırakılır ?

 

Android klavyenizde otomatik düzeltme nasıl değiştirilir veya devre dışı bırakılır?

 

Genellikle otomatik düzeltme harika çalışır, yazım hatalarını düzeltir ve kullanım kolaylığı sağlarken zaman tasarrufuda sağlar.Şöyle bir durum var ki bazen işler umduğunuz gibi gitmez ve kaba,argo veya konu ile alakasız kelimeler yazılabilir bu durumda kötü sonuçlar doğura bilir eğer sizde riske atmak istemiyorsanız okumaya devam edin.

 

 

Lütfen bunun nispeten yeni başlayan bir öğretici olduğunu unutmayın. Android cihazınızdaki tüm mevcut metin düzeltme ayarlarını iyice inceleyeceğiz , ayarlara girerek bulabileceğiniz temel ayarlar bunlar. Bugün burada uygulama veya hack yok.

Tüm bunlar, lütfen her bir klavyenin otomatik düzeltme gereksinimleriniz için kendi ayarlarını ve sözlüklerini kullanabileceğinizi unutmayın . Bugün için en yeni Google Klavye‘yi çalıştıran bir stok Android 5.1 Lollipop cihazı kullanacağım. Alternatif klavyeleriniz benzer ayarlara sahip olmalıdır.Lütfen özel talimatlar için kendi bireysel araçlarına danışın.

 

Otomatik düzeltme nasıl devre dışı bırakılır?

Google Klavye ayarlarında şunları yapabilirsiniz girmek için Ayarlar > Dil ve giriş – -> Google Klavye Ayarları

 

 

Buradan , Metin düzeltme‘ye dokunun .

Aşağıdaki listede bir dizi ayar bulacaksınız, bunlardan birkaçına kısaca bakacağız.

Otomatik düzeltme özelliğini devre dışı bırakmak için Otomatik düzeltme‘ye dokunun ve Kapalı‘yı seçin .

Devam edin ve ayarlarınızdan çıkın.

 

 

Otomatik düzeltme ayarları nasıl değiştirilir?

Umarım yukarıda gördüğünüz gibi, Google Klavye ayarlarınızda çok sayıda ekstra seçenek vardır. Örneğin, Otomatik düzeltme düzeyinizi Çok Agresif‘e ayarlamayı tercih edebilirsiniz; böylece Google, yazdığınız neredeyse her kelimeyi değiştirir. Yada, bunu mütevazı bir şekilde tutabilirsiniz, ayrıca kullandığınız Kişisel sözlüğünüze kelime ekleyebilirsiniz.

Tekrar, Google Klavye ayarlarınıza, klavyedeki “,” düğmesine uzunca basarak veya Ayarlar -> Dil ve giriş -> Google Klavye’ye girin. Ardından, seçeneklerinizi görmek için Metin düzeltme‘ye basın.

 

 

Kişisel sözlüğün altında , benzersiz bir evcil hayvan adında veya kullanmak istediğiniz birçok kısaltmadan herhangi biri gibi normal bir sözlükte bulunmayan sözcükler de dahil olmak üzere, klavyenizin tanıması için yeni sözcükleri el ile ekleyebilirsiniz.Bro gibi.

Eklenen sözlükler , alternatif diller ve emoji için destek getirecek.

Rahatsız edici kelimeleri engelle , sanırım bunun ne yapacağını sana söylemem gerekmiyor. Cesur ve özgür canlı, sadece bir geçiş düğmesi.

Buradan, düzeltme önerilerini göster ve Sonraki kelime önerileri , otomatik düzeltmenin nasıl çalıştığının görsellerini kontrol eder. Kişiselleştirilmiş öneriler ve Kişi İsimlerini önerme , yazmak istediğiniz kelimeleri, hangi kelimeleri kullanmak istediğinizi öğrenmek için Kişiler listenize ve diğer Google uygulamalarına göz atmak için klavye izinleri verir.

Hepsi Google Klavye’dir , etrafındaki ayarları değiştirmekten çekinmeyin, sizin için en uygun olanı görün. Okunabilir cümleleri bir araya getirmenin yegane sebebinin, otomatik olarak doğru olan bir güce sahip olduğunu öğrenmeniz sürpriz olabilir ki bu sizin bir yazar olarak değil , Android telefonunuzdaki veya tabletinizdeki klavyenin yansıması olacaktır.

 

Android‘in klavyelerinizde bulunanların yanı sıra küresel bir yazım denetleyicisi olduğunu biliyor muydunuz? Bu doğru, cihazınızdaki temel Dil ve giriş ayarlarını kontrol edin, ikinci seçenek aşağıda Google Yazım Denetleyicisi‘dir . Bunu açabilir veya kapatabilir ve Kişiler listenize isimler için kontrol edip etmeyeceğinizi seçebilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.