Android Optimize Ediliyor Sorunu ve Çözümü

/ 24 Kasım 2018 / 2.381 / yorumsuz
Android Optimize Ediliyor Sorunu ve Çözümü

Android Başlatılıyor Hatası

 

Android başlatılıyor ve uygulama optimize ediliyor gibi uyarılar almanız sonrasında telefonunuz veya tabletiniz açılmıyorsa uygulayabileceğiniz birkaç farklı çözüm yöntemi bulunuyor. Bu tarz problemler ile karşılaşmanıza neden olanı noktayı keşfetmeniz, elbette doğrudan çözüme kavuşmanızı sağlayacaktır. Bazı durumlarda güncellemelerin yarıda kalması veya indirme hatası alınması, bahsi geçen sorunlara yol açabiliyor. Bu gibi durumlarda neler yapılabilir?

Android Optimize Ediliyor Sorunu ve Çözümü

 

Eğer akıllı telefonunuzda veya tabletinizde Android optimize ediliyor uyarısı alıyorsanız cihazınızda yarım kalmış bir işlem olabilir. Bazı durumlarda işletim sistemi adına gelen güncellemeler, yükleme esnasında kesintiye uğrarsa bu tarz bir probleme yol açabiliyor. Çözüm için ne yazık ki cihazı sıfırlamanız gerekebilir. Cihazınızda bulunan fabrika ayarlarına geri yükle seçeneğini kullanabilirsiniz. Tüm verilerinizi kaybedeceğinizi unutmayın. Eğer yapabiliyorsanız yedek alın.

Android başlatılıyor hatası almanız halinde cihazınızda farklı bir problem yaşanıyor olabilir. Depolama alanının yetersiz gelmesi, donanımsal açıdan yetersizlik, güncelleme dosyasında oluşan problem, kurulu uygulamalardaki uyuşmazlık veya yeterli oranda şarj olmaması bu soruna yol açabilir.

Sistemsel Bakım Yapın

 

Cihazınız adına belirli periyotlar ile sistemsel bakım yapmanız gerekebilir. Örneğin ön belleği sık sık boşaltabilirsiniz. Ayrıca depolama alanını kontrol ederek gereksiz belgeleri ve içerikleri silebilirsiniz. Bu sayede boş alan açmanız mümkün olacaktır. Sistem güncellemelerini yapmayı ihmal etmeyin. Bu esnada telefonunuzun yeterli miktarda şarja sahip olduğuna emin olun.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.