Android Oreo Go Edition Tanıtıldı!

/ 7 Aralık 2017 / 503 / yorumsuz
Android Oreo Go Edition Tanıtıldı!

Android Oreo Go Edition Tanıtıldı!

Google, Mayıs ayında I/O etkinliğinde alt seviye cihazlar için yeni bir Android sürümünün müjdesini vermişti. Firma, sözünü verdiği “Android Go Oreo Edition”ı tanıttı ve işletim sistemini üreticilere açtı. Sürüm, şu an kullanıcılara açık değil.

Android Oreo Go Edition,Oreo Go Edition,Android Go

Uygulamaların “Go” Sürümleri Çalışıyor

Android Go olarak yapılandırılan cihazlarda; Gmail, Google Assistant, Google gibi uygulamaların “Go” sürümleri çalışıyor. Bazı uygulamaların “Go” sürümleri, verileri Wi-Fi üzerinden indirme gibi seçenekler sunuyor. Ve genellikle normal uygulamalara göre çok daha küçük boyutta oluyorlar. Uygulamaların boyutlarının küçülmesi, cihazlarda daha az yer kaplamalarını sağlıyor. Go Edition, yapılandırma seçeneği ile üretici tarafından açıp kapatma imkanı sunuyor.

Android Go’nun amacı, 512 MB ya da 1 GB RAM’e sahip telefonlarda daha iyi bir şekilde çalışan Android platformu olmak. Aynı işletim sistemini hem düşük hem de üst düzey özelliklere sahip telefonlarda çalıştırmak kolay olmasa da Google, bu zorlukları aşarak bunu başardığını söylüyor.

Yakın Zamanda Kullanıma Sunulacak

Android Go’da performans ile ilgili yapılan değişikliklerin yanı sıra veri tüketimi ile ilgili varsayılan olarak açık gelen seçeneler de bulunuyor. Android One’a kıyasla görülen değişikliklerden biri de Android Go’ya özel Google uygulamaları oluyor. Google, Go Edition’ların cihazlara ulaşmasının, tam Android sütümleri kadar uzun sürmeyeceğini, üreticilere sunulmasının ardından yakın bir zamanda kullanıcıların da kullanımına sunulacağını söylüyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular