Android Otomatik Güncelleme Ayarını Kapatma İşlemi

/ 5 Haziran 2019 / 1.071 / yorumsuz
Android Otomatik Güncelleme Ayarını Kapatma İşlemi

Bu yazımızda sizlere otomatik güncelleme ayarını kapatma işleminden bahsedeceğiz. Android işletim sistemine sahip cihazlar, yeni gelen güncellemeleri cihazınıza otomatik bir şekilde yüklemektedir. Genellikle Android cihazların güncellemesini otomatik bir şekilde gerçekleştiririz. Ancak isteğe göre kendiniz güncellemenizi gerçekleştirebilirsiniz.

Çoğu kişinin tercih ettiği otomatik güncelleme aynı zamanda mobil veriniz açıkken gerçekleşmez. Wi-fi bağlantısı aktif olduğu zaman cihazınızın güncellemeleri otomatik bir şekilde gerçekleşir. Cihazınıza gelen güncellemeleri kendiniz gerçekleştirmek istiyorsanız ve otomatik güncelleme olmasını istemiyorsanız bu yazımızda otomatik güncellemeyi kapatma işleminden bahsedeceğiz. Eğer siz de cihazınıza indirdiğiniz uygulamaların otomatik güncellemesini istemiyorsanız, kapatmak için aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

  • Otomatik güncelleme işlemini kapatmak için ilk olarak, Google Play Store alanına tıklayın.
  • Daha sonra Play Store üzerinden ayarlar alanına geçiş yapın.
  • Genel alanına tıklayın.
  • Otomatik güncellemeler alanını seçin.

Yukarıda olan adımları takip ettiğiniz zaman karşınıza üç seçenek çıkacaktır bu seçenekler;

  • Uygulamaları yalnızca kablosuz bağlantı üzerinden otomatik güncelle
  • Uygulamaları otomatik güncelleme
  • Uygulamaları her zaman otomatik güncelleme

Bu alanda otomatik güncellemeyi kapatabilirsiniz. Uygulamayı her zaman otomatik güncelleme seçeneğine tıkladığınız zaman güncellemeleriniz artık otomatik gerçekleşmeyecektir. Mobil veri kısıtlamanız yok ise gelen güncellemeleri kendiniz onay verip Wi-Fi ihtiyacı duymadan güncelleyebilirsiniz. Yukarıda olan adımları takip ederek otomatik güncelleme kapatma işlemini öğrenebilirsiniz, merak ettiğiniz sorular varsa aşağıda olan alana yazabilirsinz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.