Android P Duyurusu Yapıldı

/ 13 Mart 2018 / 970 / yorumsuz
Android P Duyurusu Yapıldı

Android P Duyurusu Yapıldı

Bir süredir teknoloji kulislerinde konuşulmaya devam edilen Android P için beklenen ilk resmi açıklama yapıldı. Yeni işletim sistemi için beta sürümü yayımlanırken sürümün geliştirilmesine ise devam ediliyor. Deneme sürümünü kullanmak isteyen kişilerin işletim sistemini indirerek kullanmaya başlaması yeterli oluyor.

Android P İşletim Sistemi Hangi Cihazlara İndirilecek?

Android tarafından geliştirilen son işletim sistemi olma özelliğine sahip olan Android P işletim sistemi şu anda isteyen kişilerin indirmesine açık. İşletim sistemi Android Beta programı ile yayımlanmadığı için deneme sürümünü kullanmak isteyen kişilerin mutlaka beta sürümü kendilerinin indirerek cihazlarına yüklemeleri gerekmektedir. Ancak ne yazık ki beta sürümü şu anda her telefona indirilemiyor. Android P işletim sistemi indirilen telefonlar şu anda sadece Google Pixel ve Google Pixel 2 cep telefonlarına indirilebiliyor. Pixel C ve Nexus 5X ile Nexus 6P ise muhtemelen yeni Android güncellemesi almayacak cihazlar arasında yer alıyor.

Android P Özellikleri Neler?

Yeni işletim sistemi ile getirilen en büyük yeniliklerden biride Wi- Fi RTT ve 802.11mc özelliği olarak öne çıkıyor. Bu yeni özellikle sayesinde artık telefon kullanıcıları Wi-Fi erişim noktalarına olan mesafe yaklaşık 1-2 metreye kadar doğru bir şekilde öğrenilebilecek. Mesaj uyarıları geliştirilecek ve çift kamera kullanan cihazlar için yeni kullanım alanları sunulacak. Yeni Android P işletim sistemi muhtemelen 2018 yılının üçüncü çeyreği itibari ile kullanıma sunulacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.