Android P Serisinin İsmi Pistachio(Antep Fıstığı) Mu Olacak?

/ 18 Temmuz 2018 / 529 / yorumsuz
Android P Serisinin İsmi Pistachio(Antep Fıstığı) Mu Olacak?

Android P Serisinin İsmi Pistachio (Antep Fıstığı) Mu Olacak?

Dünyanın en çok kullanılan işletim sistemlerinden biri olarak kabul edilen Android işletim sistemi yeni sürümleri ile kullanıcılara farklı özellikler sunmaya devam ediyor. Bilindiği üzere Android işletim sistemi kullanıma sunduğu her yeni işletim sistemine farklı bir isim veriyor ve şimdiye kadar kullanıma sunulan her işletim sistemi alfabetik sırada ilerledi. Bu nedenle yeni işletim sisteminin adının P harfi ile başlayacağı biliniyor. Peki, Android yeni sürümü ismi ne olacak?

Android Yeni Sürüm İsmi Antep Fıstığı Mı Olacak?

Android işletim sisteminin yeni isminin P harfi ile başlayacağı kesin olarak biliniyor ancak ismin ne olacağı işletim sistemini geliştiren Google tarafından sır gibi saklanıyor. Şimdiye kadar çıkan tüm sürümlere Google şekerleme isimleri vermişti. Örneğin bundan bir önceki sürüm O harfi ile başlamış ve Android Oreo işletim sistemi adını vermişti. Yeni işletim sistemi ise P harfi ile başlayacak olması kesin. Ancak tam ismi hakkında 2 iddia bulunuyor. Bunlardan biri işletim sisteminin adının Pistachio Ice Cream (Antep fıstıklı dondurma) olacağı. Bir diğeri ise Pistachio (Antep Fıstığı) olacağı yönünde.

Android Yeni İşletim Sistemi İsmi Ne Zaman Açıklanacak?

Yeni işletim sisteminin isminin önümüzdeki haftalarda açıklanması bekleniyor. Google tarafından yeni işletim sisteminin her zamanki gibi ilk olarak Google tarafından üretilen akıllı cep telefonu serisi olan Pixel modellerine verilmesi bekleniyor. Ancak bir şekerleme adı olmadığı için Pistachio (Antep Fıstığı) olması yerine antep fıstıklı dondurma iddiaları akla daha yatkın geliyor.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.