Android Q Beta hakkında yeni detaylar öğrenildi!

/ 13 Mart 2019 / 253 / yorumsuz
Android Q Beta hakkında yeni detaylar öğrenildi!

Android Q için az bir süre kaldı. Android Q beta’nın hangi telefonlara geleceği merak konusu olurken, son gelen haberlere göre bazı detaylar belli oldu. 

Geçtiğimiz sene yani 2018 yılında, Android 9 Pie‘nin beta sürümü birçok telefona gelmişti. Bunlar Google’ın dışında Nokia model telefonlar, Sony ve OnePlus gibi hatta Xiaomi gibi telefonlardı. Böylelikle kişiler sistemi daha erken ve daha fazla tanıma şansına sahip olmuştu. Bu yıl ise Android Q için beta sürümü yayınlanacak ve bazı kişiler erkenden kullanma fırsatına sahip olacak. Ancak bir fark bulunuyor. Bu yıl sunulan raporlardan yola çıkarken kullanım sayısı çok daha fazla olacak.

Beta kullanıcıları bu yıl çok fazla olacak!

2015 yılında çıkan ve en yaygın sürüm olarak akıllarda yer edinen Android 6.x yani Marshmallow sürümleri tüm dünya genelinde henüz her 5 cihazdan 1’inde çalışmaya devam ediyor. Bu yıl çıkacak olan yeni sistem ise Android Q olacak. Bu süre zarfında yeni işletim sistemlerinin beta sürümlerini kullanacak olanlar Google’a geri bildirim yapacak ve sistem üzerinde yer alan tüm eksiklikler giderilecek. Google bu yıl beta sürümünün çok fazla kullanılmasını ve daha çok kişinin kullanmasını talep ediyor. Böylelikle yeni sürüm final sürümüyle gelmeden önce neredeyse tüm hatalar giderilmiş olacak.

Bu yıl büyük ihtimal her marka telefonun 1 modeli beta sürümünü kullanacak. Şimdilik modeller tam belli değil ancak 7 Mayıs‘ta Google IO etkinliği sırasında detaylar belli olacak.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


İrem Yüngül

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.