Android Q çıkmadan Root edildi!

/ 5 Mart 2019 / 639 / yorumsuz
Android Q çıkmadan Root edildi!

Şuan için bir geliştirici sürümü olmamasına rağmen, Google’ın beklenen yeni ve son sürüm Android’ine ait bazı ekran görüntüleri internete düştü. Android Q sürümünün görüntülerine bakıldığında işletim sisteminin root edilmesi anında yakalanmış görüntüler olduğu ifade edildi. Önümüzdeki aylarda yayınlanacak olan Android Q, yayınlanmadan root edildi. İşte detaylar…

Sızdırılan görüntüyle beraber Android sürümü detayları ve sağ kısımda Android Root aracı belli oldu. Çıkmadan bir sürümü rootlayan kişi ise oldukça tanıdık bir isim…

Android Q ekran görüntüsü sızdırıldı!

Google‘ın her yıl merakla beklenilen I/O etkinliği sırasında yeni Android sürümüne yönelik geliştirici sürümünü yayınladığını biliyoruz. Bir diğer Android güncellemesi Q ise henüz yayınlanmadı. Ancak bir geliştiricinin root ettiği belli. Hızlı root becerileri ile tanımış olduğumuz John Wu, bu işe defalarca imza atmayı başarıyor. Şimdilik yayınlanmamış bir sürüm için Root erişimini imzalayan Wu’nun yabancı bloglar da ve forumlarda çok fazla ses getirdiği görülüyor. Bunların yanı sıra yeni Android sürümünün ilk görüntülerini de bizlere sunmuş oldu.

Önümüzdeki Aylarda Tanıtımı Yapılacak!

Yayınlanan görüntülere baktığımızda, çoklu işlem ekranı görülmekte. Sol kısımda ise yeni Android sürümüne yönelik bazı detaylar yer alıyor. Sağ kısımda ise Root erişimine yönelik detaylar görülmekte. Android Q‘ya ait olan bu resimden sonra önümüzdeki aylar içerisinde resmi bir şekilde duyurulması bekleniyor. Şimdilik detaylar çok fazla kısıtlı durumda.

Ancak ilerleyen günlerde detaylar gelmeye devam ettikçe sizlere aktarmaya devam edeceğiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.