Android Q yeni işlevler getiriyor!

/ 15 Mayıs 2019 / 710 / yorumsuz
Android Q yeni işlevler getiriyor!

Android Q’nun en önemli yeniliklerini sizler için derledik. İşte Android Q’nun en önemli yenilikleri ve detayları…

Android Q‘nun şuan için hazır olmamasına rağmen, beta sürümünü indirip kullandığımız için deneyim kazandığımızı belirtelim. Buna ek olarak Google’dan gelen son detaylara göre birçok işlev kazandırılması bekleniyor.

5G Bağlantı desteği

Android Q’da 5G desteği geliyor. Telefonlarınız 5G donanımı bulundurduğu halde Android Q ile 5G ağlarını kullanabileceksiniz.

Katlanabilen Telefon İşlevleri

Artık katlanabilen telefonlar çok fazla elimizin altında olmasa ile ilerleyen zamanlarda Android’im yeni sürümü bu şekilde çalışma sergileyen telefonlar için destek sunuyor. Yeni gelen işlevlerle beraber katlanabilen bir ekranda, diğer ekranların kullanılması ve devam etmesi için bazı çoklu görev işlevleri yer alıyor.

Akıllı Cevap Özelliği

Android 8 ile karşımıza çıkan akıllı cevap işlevi ile beraber mesajlar geldiği sırada bildirim kısmından cevap tahminleri görünüyordu. Android Q ile beraber bu tahminler daha fazla gelişim gösteriyor. Akıllı cevaplar yol tarifi bile yapacak.

Güvenlik ve Gizlilik Denetimleri İşlevi

Google’ın Android Q ile beraber 50 güvenlik ve gizlilik işlevine sahip olduğu iddia ediliyor. Bunların ne olduğunu bilmiyoruz ancak, Google’ın üçüncü parti uygulamalar içinde bazı önlemler aldığı kesin.

Küçük, Hızlı Güncellemeler olacak

Güvenlik güncellemelerini mağaza üzerinden hemen kurabileceksiniz. Bunlar ise ağ izinleri ve medya codec gibi işlevler olacak..

Koyu Mod oluyor!

Anroid Q ile beraber koyu mod tüm sistemi kapsayacak ve destekleyecek. Diğer uygulamalar ise API üzerinden bu işlevi kendilerine ekleyebilecek.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.