Android Q’da Beam işlevi kaldırıldı!

/ 12 Mayıs 2019 / 993 / yorumsuz
Android Q’da Beam işlevi kaldırıldı!

Google’ın uzun süredir gündemi meşgul eden o iddiaları için üzücü bir haber geldi. O bomba özellik Android Q’da yer almıyor. İşte detaylar..

Android Q’nın çok ciddi yenilikler ile Google I/O 2019‘da karşımıza çıktığını biliyoruz. Google ise bizlere bu etkinlikte Android Beam işlevini açıklamadı. Cihazlarda yer alan NFC ile eşleşme sağlayarak dosya paylaşmalarınızı daha iyi hale getiren bu işlev açık konuşmak gerekirse yer almıyor.

Google yetkililerinin yapmış olduğu açıklama ile beraber, işlevin yer almadığı netlik kazandı. Bu bakımdan Android Q‘nun final sürümlerinde bu işlev olmayacak. Android Beam‘i kullanan kişi sayısı her ne kadar az olsa bile, kaldırılan bu özelliğin çok üzücü olduğunu söyleyebiliriz. Bunun sebebi ise cihazlar arasında dosya paylaşımının kolay bir halde olurken, artık olmaması oluyor. Üçüncü bir parti uygulama ile bunu gerçekleştirmek ise mümkün görünmüyor.

AirDrop ile yarışan özelliğe veda!

Android Beam 4.0 sürümü ile karşımıza çıkan bu özellik artık yok. Apple’ın AirDrop özelliğini bilirsiniz. Dosya, video, fotoğraf gibi birçok içeriği Mac veya iOS cihazlara kablosuz olarak basit bir şekilde çok hızlı göndere biliyorduk. Buna benzer olan bu işlevin Android Q’da yer almaması ise çok fazla üzücü bir durum olarak karşımıza çıkıyor.

Peki siz bu durum karşısında ne düşünüyorsunuz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.