Android Senkronizasyon Olmuyor Hatası

/ 30 Haziran 2018 / 966 / yorumsuz
Android Senkronizasyon Olmuyor Hatası

Android Senkronizasyon Olmuyor Hatası

Her geçen gün cep telefonlarının ve tabletlerin yaygınlaşması ile birlikte işlerim sistemlerinde de farklılıklar oluşmaktadır. Yaygın olarak android işletim sistemi kullanılmakta, bu sistem ise pek çok kişinin hayatını kolaylaştırmaktadır. Fakat yaygın olarak karşılaşılan sorunlardan biri de Android senkronizasyon olmuyor hatasıdır. Bu hata genellikle android işletim sistemli telefonlara ya da tabletlere yazılım güncellemesi geldikten sonra yaşanmaktadır. Yeni güncelleme için kullanım şartları kabul edildikten sonra sistem tarafından otomatik güncelleştirmeler yapılmaktadır. Bu işlemler tamamlandıktan sonra kısmen kendini kapatan cihaz yeniden açılmakta ve tam da bu noktada senkronizasyon hatası ile karşılaşılmaktadır.

Genellikle Gmail ile doğru orantılı olarak oluşan bu senkronizasyon hatası, sonradan düzeltilemeyebilir. Yani kullanıcılar Gmail’de var olan yedeklemelerini ya da hesaplarını güncellenen cihaz ile kullanamayabilir. Bu gibi durumlarda ise kullanıcıların izlemesi gereken belli yollar bulunmaktadır. Bu yollar ise aşağıda detaylı bir şekilde yer almaktadır.

Android Senkronizasyon Hatası Çözümü

Android senkronizasyon olmuyor hatasının çözümü için güncellemesi tamamlanan ve yeniden açılan cihazın kapatılması gerekir. Kapatma işlemi tamamlandıktan sonra cihaz yeniden açılır ve daha önce kullanılan Gmail hesabına ait şifrenin ve kullanıcı adının girilmesi gerekir. Eğer şifre ve kullanıcı adı girildiği halde oturum açılmıyor ise bu durumda farklı bir ağ ya da farklı bir hesap bilgisi gerekebilir. Kullanıcılar yeni bir adres girişi yaparak cihazlarını yeniden kullanabilirler.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular