Android Ses Kesik Geliyor

/ 19 Aralık 2018 / 753 / yorumsuz
Android Ses Kesik Geliyor

Android Ses Kesik Geliyor

 

Popüler işletim sistemi Android, bazı durumlarda çeşitli problemler yaşanmasına yol açabiliyor. Burada sistemden kaynaklı bir sorundan bahsedilebileceği gibi kullanıcı hatasından dolayı oluşan bir sorundan da bahsetmek mümkün denilebilir. Pek çok kişi tarafından yaşanan sesin kesik gelmesi, bu duruma örnek teşkil ediyor. Android ses kesik geliyor şikayeti, birçok kişi tarafından yapılabilmekte.

Kesik Gelen Ses Sorunu

 

Özellikle telefonla konuşurken sesin kesik kesik geldiğine şahit olabilirsiniz. Eğer cihazınızın mikrofon bölümünde bir problem mevcut ise karşı tarafa sesinizin doğru bir şekilde ulaşması mümkün olmayacaktır. Ancak ahize bölümünde bir sorun bulunuyor ise karşı tarafın sesini almakta zorlanabilirsiniz.

Telefonunuz Samsung marka ise yapabileceğiniz ufak bir işlem, kesik gelen ses problemini çözmenizi sağlayabilir. Bunun için cihazın arama ayarlarından parazit giderici özelliğini kapatmayı deneyebilirsiniz. Samsung marka telefonlarda sıklıkla yaşanabilen problem, söz konusu ayarın kapatılması ile sonlanabiliyor. Anlık olarak ses sorunu yaşanıyor ise cihazı resetlemek, fabrika ayarlarına döndürmek veya kapatıp açmak çözüm sunabilir.

 

Cihaz Temizliğini Yapmanız Gerekebilir

 

Toz ve kir, doğrudan akıllı telefonların hoparlör bölümünü kaplayabiliyor. Bu da sesin kalitesinde düşüş yaşanmasına yol açıyor. Narin bir şekilde hoparlör bölümünü temizlemeyi deneyebilirsiniz. Bu doğrultuda sesin kalitesinde artış yaşanabilir. Eğer hoparlörü ve mikrofonu temizlediğiniz halde sorun devam ediyor ise cihazınızı ilk günkü ayarlarına getirmeyi deneyebilirsiniz. Tüm bunların yanında fiziksel bir sorunun oluşabileceği de düşünülmelidir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Etiketler

Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.