Android sistem uygulamaları artık otomatik güncellenecek

/ 17 Şubat 2019 / 457 / yorumsuz
Android sistem uygulamaları artık otomatik güncellenecek

Android’de birçok uygulamanın kendiliğinden kendini güncellemesi için bazı çalışmalar yapılıyor. Android işlerim sistemleriyle çalışmakta olan yeni bir cihaz alındığında, içerisinde birçok uygulama yüklü olarak geliyor. Ancak bu uygulamalar cihazı satın aldığınızda çok fazla önem taşırken, sürekli güncel olması gerekmektedir. Bu uygulamaların güncel olması hem güvenliğinizi sağlar, hemde performans açısından sorun çıkarmaz.

Google‘ın son adımıyla beraber bu şekilde yüklü gelen uygulamaların daima güncel olması için bazı adımlar atıldı. Güncel olmaları için sizlerinde bildiği gibi Gmail hesabı ile Android platformunda giriş yapılır. Ancak yeni adımlarla beraber kullanıcı girişine gerek kalmayacak. Google, Android ile beraber yeni cihazlarda otomatik güncelleme alacak uygulamalar için testlerini sürdürmeye devam ediyor.

Hem güvenlik hem performans sağlanacak

Bu özelliği ise Silikon Vadisi tarafından Android geliştiricilerine gönderilen bir e-posta ile ortaya çıktığını belirtelim. Android işletim sistemi ile çalışmakta olan tüm cihazlar Google hesabına giriş yapmamış olsa bile, sistem ile beraber gelen uygulamaların kendilerini güncellemesi için ve cihazları daha güvenli ile performanslı tutmak adına güncellenebilecek.

Android 5 ve üstünde uyumlu

Ancak Google’ın bu yeni özelliğinin Android 5.0 işletim sistemi ve üstü sistemler ile uyumlu bir şekilde çalışacağı belirtiliyor. Bir kaç ay daha sürecek olan bu test aşamaları sonrası, kişiler telefonları Wi-Fi‘ye bağlı oldukları andan itibaren güncelleme yapılabilecek.

Sizlerinde bu konuda soru veya görüşleri varsa, alt kısımdan bizlere yorum yazarak ulaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.