Android Sistemlerde Virüs Temizleme İşlemi

/ 6 Ağustos 2019 / 892 / yorumsuz
Android Sistemlerde Virüs Temizleme İşlemi

Telefonlar, bilgisayar, tabletler artık elimizden düşmüyor ve gün içerisinde sürekli farklı uygulamalarda geziyoruz. Daha sonra kullandığımız cihazların virüs kaptığını görebiliyoruz. Özellikle Android işletim sistemlerinde virüs yaşanıyor. Virüslerin amacı bilgisayarlara, telefonlara, tabletlere sızarak ve dosyalara zarar vermektir. Bazı virüsler de kişisel bilgileri çalıyor ve bulaştığı sisteme zarar veriyor. Eğer sizin de kullandığınız bilgisayar, tablet ya da telefona virüs bulaştıysa nasıl temizleyeceğiniz konusunda yardımcı olacağız.

Android cihazlara yerleşen virüsleri temizlemeniz için sizlere iki seçenek sunacağız. İsterseniz Antivirüs yazılımını kullanarak temizleyin isterseniz format atarak temizleme işlemini gerçekleştirin. Format atma işlemini gerçekleştirerek sisteminizi temizlersiniz. Temizlediğiniz zaman virüslerde yok olur. Yazılım mobil uygulamalarını kullanarak format atabilirsiniz. Avast Mobil Yazılımı indirebilirsiniz. İndirmek için bu linke tıklamanız yeterli olacaktır.

Dr.Web uygulamasını da isteğe göre indirebilirsiniz. Bu uygulamayı indirmek için de bu linke tıklamanız yeterli olacaktır. Bu uygulamaları indirerek yazılımı kurup virüs temizleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. İsteğe göre internet ortamında aratıp güvenli yazılımlar da uygulayabilirsiniz. Bu adımlar sayesinde cihazınız temizlenecektir.

Diğer seçenek ise cihaza format atmaktır. Fakat cihazınızı sıfırlamadan önce yedek almayı unutmayın. Şarj seviyenizi kontrol ederek format atın. Şarj seviyesinin en az %50 olması gerekiyor. Yedekleme işlemini de tamamladıktan sonra cihazınızı sıfırlayabilirsiniz. Telefonunuzun ayarlar alanından sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Sıfırladıktan sonra virüsler temizlenir ve sisteminiz de eski haline geri döner.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.