Android Studio 3.0 Çıktı

/ 30 Ekim 2017 / 1.415 / 1 Yorum
Android Studio 3.0 Çıktı

Android Studio 3.0 Çıktı

Google mühendisleri tarafından geliştirilen Android 8.1 Oreo beta sürümünün duyurulması ile beraber Android Studio 3.0 uygulama geliştirme aracı da kullanıma sunulmuş oldu. Akıllı cihazlarda çalışan Android işletim sisteminin geliştirilmesini sağlayan Android Studio 3 ara yüzü işletim sistemini geliştirmenizi sağlayacak her türlü desteği size sunuyor.

Android Studio 3.0 Tarafından Getirilen Yenilikler Neler?

Düzenlenen Google I/O 2017 konferansında kullanıcıların yoğun taleplerine daha fazla kayıtsız kalamayan Google takipçilerine KOTLİN dil desteği sağlayacağı sözü vermişti. İşte Android Studio 3.0 ara yüzünde Google verdiği bu sözü tutarak KOTLİN diline destek verdi. Uygulamalar içerisinde dil istenildiği kadar ister az istenirse de çok kullanılabiliyor. Buna ek olarak ayrıca Android Studio 3.0 ile beraber Java dili için daha fazla destek ile kullanıma sunuluyor. Sistem imajları için Google Play Store eklemesi yapılırken, gerçekleştirilen bu ekleme sayesinde artık geliştiriciler talep etmeleri durumunda uçtan uca test yapma imkânına da kavuşuyorlar.

Geliştirici Önizleme Yayınlandı

Android işletim sisteminin alacağı en son güncelleme olan Android Oreo 8.1 sürümü için geçerli olan Android Beta programı üyeleri için yayımlanmış oldu. Yani geliştiriciyi sadece Android Beta Programı üyeleri tarafından indirilebilecek. Yine deneme sürümü sadece Google cihazları kullanıyorlarsa sunulan bu ayrıcalıktan yararlanma hakkına sahip olacak. Bu kriterlere sahip olan kişiler cihazlarına gelen otomatik güncellemeyi indirerek hemen yeni sürümü kullanmaya başlayabilirler.

 

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Android Studio 3.0 Çıktı (1 Yorum)