Android Sürümlerini En iyi Güncelleyen Firmalar Hangisi

/ 21 Kasım 2017 / 929 / yorumsuz
Android Sürümlerini En iyi Güncelleyen Firmalar Hangisi

Telefonları Güncel Tutan Android Üreticileri

Android telefon kullanıcıları, yazılımın güncel kalmasına önem veriyor. Google, Android’in sürümlerini ve güvenlik yamalarını sürekli olarak yayınlıyor olsa da söz konusu yeniliklerin Android telefonlara ulaşması birkaç haftayı bulabildiği gibi, hiçbir zaman gerçekleşmeyebiliyor. Bu yazımızda, telefonlarını güncel tutan Android üreticilerini listeliyoruz.

Google

Google, kendi telefonlarını güncel tutmanın yanı sıra yeni telefonları için iki yıl boyunca Android güncellemeleri sözünü de veriyor. Pixel 2’lerde ise üç senelik Android güncellemesi sözünü veriyor. Yani Pixel 2’ler; Android P, Q ve 2020 yılında çıkacak olan Android R’yi de alacak. Google cihazlarının, Android güncellemelerini ilk alan cihazlar olması da büyük avantaj.

Samsung

Samsung Galaxy S ve Galaxy Note serisi, iki büyük Android güncellemesi almanın garantisini veriyor. İki model de yılın ortasında çıktığı için bu durum 18 aylık bir kapsama alanı oluyor aslında. Yani Galaxy 7’nin Oreo’dan sonrasını alması garanti değil. Galaxy S8’in ise Android P’ye güncellenmesi beklenebilir. Bunun yanı sıra güncellemelerin kullanıcılara ulaşması altı ayı bulabiliyor.

Orta seviye Galaxy A telefonları, genel olarak iki işletim sistemi güncellemesi alıyor. Alt seviye C ve J serileri bir güncelleme alabiliyor. Bu modellerin herhangi bir güncelleme alma garantisi bulunmuyor.

Sony

Sony’nin güncellemeleri de genel olarak üst seviye telefonlarda yoğunlaşıyor. Amiral gemileri, iki günlük Android güncellemesini alabiliyor. Orta seviye telefonlar genel olarak güncelleniyor fakat giriş seviyesi telefonlar ne yazık ki bu durumun dışında kalıyor. Güncellemelerin yayınlanması bazen ayları bulabiliyor.

HTC

HTC amiral gemisi cihazlar için iki büyük Android güncellemesi ve destek sunuluyor. Firmanın hangi cihaz için hangi güncellemenin çıktığını belirten bir web sayfası bulunuyor.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.