Android Tabletlerde Galeri Durduruldu Hatası

/ 3 Mart 2019 / 142 / yorumsuz
Android Tabletlerde Galeri Durduruldu Hatası

Elektronik cihazlarda karşılaşan sorunlardan biri de yazılım kaynaklı sorunlardır. Bu yazımızda sizlere Android tablet cihazlarda oluşan galeri durduruldu hatasının çözüm yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Galeri Durduruldu Sorununun Çözümü

Android tabletlerde sürekli olmasa da ara sıra yaşanan problemlerden biri galeri durduruldu hatasıdır. Bunun başlıca nedeni ise, virüsler olarak görülmektedir. Virüsler dışında güncellemeler ya da yüklediğiniz uygulamalar sonucu da ortaya çıkabilir. Siz de galeri durduruldu hatası ile karşılaşıyorsanız çözüm için aşağıda olan adımları takip edebilirsiniz.

  • İlk olarak Sistem Ayarlarına girin.
  • Uygulamalar bölümüne geçin.
  • Tümü seçeneğini tıklayın.
  • Son olarak Ön Belleği Temizle alanına basın.

Yukarıda olan ön belleği temizleme işlemi bu sorun için yapılacak olan ilk işlemdir. Ön belleği temizledikten sonra büyük ihtimalle sorununuz ortadan kalkacaktır. Bu sorunun tekrar yaşanıp yaşanmayacağını öğrenmek için galerinize geçiş yapıp kontrol edin.

Eğer sorun devam ediyorsa ya da o an sorun ortadan kalkıp bir süre sonra tekrar ortaya çıkıyorsa yapmanız gereken; Virüslerden kaynaklı olduğu için Play Store üzerinden ücretli ya da ücretsiz Antivirüs yazılım uygulaması indirin. Bu işlemler ardından tabletinizin güncel olduğuna da bakın. Tüm uygulamaları ve sistem güncellemesini yeniden deneyin ve güncelleme işlemini gerçekleştirin.

Yukarıda olan çözüm yöntemlerini denediğiniz zaman artık galeri durduruldu hatası ile karşılaşmazsınız. Eğer bunları denedim ve hala karşılaşıyorum diyorsanız tabletinizi fabrika ayarlarına geri çevirmenizi tavsiye ederiz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.