Android Telefonda Nasıl Konum Atılır?

/ 24 Şubat 2018 / 983 / yorumsuz
Android Telefonda Nasıl Konum Atılır?

Android Telefonda Nasıl Konum Atılır?

Teknoloji hayatımızın içine her geçen gün biraz daha girerken olumlu kullanılması durumunda hayatı da büyük oranda kolaylaştırıyor. Bu özelliklerden biri de konum paylaşma, konum bildirme özelliğidir. Adres tarifi yapmaktan hoşlanmayan ya da adres tarifi yapmayı beceremeyen kişilere hitap eden telefondan konum atma özelliği aynı zamanda tarif edilen adresi bulmakta zorlanan kişilerin dahi büyük bir kolaylıkla adresi bulmalarını sağlamaktadır. Peki,

Android Cep Telefonunda Konum Nasıl Atılır?

  • Android cep telefonu kullanıyorsanız konum atmak için WhatsApp uygulamasını tercih edebilirsiniz. Bunun için WhatsApp uygulamasını açın.
  • Konum atmak istediğiniz kişinin WhatsApp hesabını seçerek açın. Bunun için o kişinin isminin yazdığı konuşma geçmişini tıklamanız yeterli olacaktır.
  • Açılan konuşma ekranında mesaj yazdığınız bölümde yer alan ataç simgesine dokunun.
  • Yenilenen ekranda yer alan seçenekler arasında konum simgesine dokunun. Bu simgeyi seçerek istediğiniz kişiye konum gönderebilirsiniz. Size sunulan “şu anki konumu gönder” butona tıklayarak istediğiniz kişiye konum göndermiş olursunuz. Bulunduğunuz yerin yakının da yer alan ünlü yerlerde listelendiği için adresinizi arayan kişinin sizi çok daha kolay bulması sağlanır.
  • Google haritalar benzeri bir ikona sahip olan konum ikonunu tıklayan kişiler konum paylaşma özelliğini cep telefonlarının seçenekler bölümünde yer alan konum bilgisini aktif hale getirmeniz gerekir. Bu özellik aktif değilse uygulama sizden aktif hale getirmenizi isteyecektir.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.