Android Telefonlarda açılış animasyonu nasıl özelleştirilir?

/ 5 Nisan 2018 / 3.563 / yorumsuz
Android Telefonlarda açılış animasyonu nasıl özelleştirilir?

Android Telefonlarda açılış animasyonu nasıl özelleştirilir?

Akıllı telefonunuzu özelleştirmek isterseniz, muhtemelen farklı başlatıcıları denediniz ve cihazınızın temasını birkaç kez değiştirdiniz. Ancak, cihazınızdaki açılış animasyonunu hiç değiştirmeyi denediniz mi? Akıllı telefonunuzdaki bazı özel animasyonları nasıl alabileceğinizi ve bu sıkıcı eski açılış animasyonunu nasıl yapacağınızı ve nasıl değiştireceğinizi göstereceğiz.

Önyükleme açılış animasyonu nedir?

Başlangıç ​​olarak, açılış animasyonu nedir? Aslında Android’i açtığımızda, sistemin başlatılmasını beklerken gördüğümüz bu küçük başlangıç ​​animasyonu. Bu animasyon genellikle üreticinin logosunu içerir.

Android’de yeni bir önyükleme animasyonu yüklemek için çeşitli yöntemler vardır. Neredeyse her zaman benim için çalışan en basit olanları sunacağım. Her iki yöntem de root’unuz varsa, herhangi bir Android cihazda çalışır.

Manuel olarak bir önyükleme animasyonu yükleme

Root haklarını yöneten bir dosya gezgini yüklemeniz gerekir. Root Explorer veya Root Browser File Manager (Beta), örneğin, çok iyi çalışır, ancak diğerleri de uygundur.

Root Explorer İndir

Root Browser File Manager (Beta)

Kök izinleri etkinleştirildikten sonra, cihazınızın root dizinine gidin , Sistem dizinini bulun ve uygulamaya bağlı olarak izinler menüsüne gidin , klasöre uzun bir basış yaparak veya menü tuşunu açıp Özellikler’i seçerek .
Burada, uygulamaya bağlı olarak “Read” veya “-r”, “Write” veya “-wr” ve “Execute” veya “-x” ile sıralanmış 9 kutu göreceksiniz.
Properties‘i açtıktan sonra , Permission altındaki tüm okuma, yazma ve yürütme seçeneklerini verdiğimizden emin olmalıyız .
Bunu yaptıktan sonra, şimdi Sistem dosyasına gidin ve ardından Medya veya Multimedya‘ya gidin (cihazınıza bağlı olarak).
Bootanimation.zip adlı bir dosya bulacaksınız . ya da benzer (Samsung için, örneğin, bootsamsung.qmg bulabilirsiniz) ” bootanimation. zip1 ” olarak yeniden adlandırın : Eğer daha sonra ihtiyacınız olması durumunda sadece önyükleme animasyonunu kaydettiniz.
Şimdi yapmanız gereken tek şey, beğendiğiniz bir animasyonu bulmak ve bu klasöre kopyalamak, bootanimation adını değiştirmek ve uzantısına (“.zip” veya “.qmg”) dokunmamaktır. Çevrimiçi olarak çeşitli seçenekler bulabileceksiniz.
Yeniden başlattığınızda açılış animasyonu sizin seçtiğiniz animasyon olarak gelir

Bir uygulamayı kullanarak açılış animasyonlarını değiştirin

Manuel yöntem, işe yaramadıysa veya beceremediyseniz, cihazınızda root erişiminiz olduğu sürece aşağıdaki uygulamayı da kullanabilirsiniz.

Boot Animations for Superuser (Beta)

Önyükleme Animasyonları ★ Root bir sürü önyükleme animasyonu sunuyor, bu sayede bir anda yorulduktan sonra bunları kolayca değiştirebiliyorsunuz. Ne yazık ki, bu uygulamada bulunan şeylerin çoğu ödeme gerektirir, bu yüzden tüm animasyonlar ücretsizdir.

Önyükleme Animasyonlarını kullanarak önyükleme animasyonunu kolayca değiştirin.

Hiç açılış animasyonunu değiştirmeyi denediniz mi? Hangi animasyonu seçtiniz?


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.