Android Telefonlarda Dil Değişimi Nasıl Yapılır?

/ 21 Ekim 2019 / 547 / yorumsuz
Android Telefonlarda Dil Değişimi Nasıl Yapılır?

Bugün ki konumuz Android telefon kullananlar için Android dil nasıl değişir bu konudan bahsedeceğim.

Android Telefon da Dil Değiştirme İşlemi

Telefonunuzu hangi ülkenin diliyle kullanıyorsanız farklı bir dille kullanmak isteyebilirsiniz. Bu değişimi yapmak için aşağıda anlatacağım adımları takip edebilirsiniz.

Ayarlar < Genel < Diller ve Giriş < Diller < Dil Ekle eğer bu dil ekleme bölümünde istediğiniz dil mevcut değilse dil eklemesi yapmanız gerekir.

Hangi dili kullanmak istiyorsanız buradan seçin. Bu işlemler sayesinde Android cihazında dilinizi değiştirebilirsiniz.

ANDROİD TELEFONA DİL PAKETİ YÜKLEME İŞLEMİ

Günümüzdeki cihazlar da genellikle menüler farklılık gösterebilir ama aradığınız dili bulamadığınız zaman Android Türkçe dil paketi apk yükleyebilirsiniz ama buna gerek kalmadan telefonunuzun menülerinden de halledebilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.