Android Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Dönmeden Virüsler Nasıl Temizlenir?

/ 23 Mart 2018 / 701 / yorumsuz
Android Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Dönmeden Virüsler Nasıl Temizlenir?

Android Telefonlarda Fabrika Ayarlarına Dönmeden Virüsler Nasıl Temizlenir?

Dünyanın en yaygın kullanılan işletim sistemlerinden biri olan Android ne yazık ki yoğun bir virüs saldırısı altındadır. Sürekli olarak güvenlik açıkları ile haber olan Android kullanıcıları her geçen gün yeni bir virüs saldırısına maruz kalırken telefonuna virüs bulaşan kişilerin özellikle de mobil bankacılık işlemlerini kullanıyorlarsa daha dikkatli olmaları gerekir. Peki, Android telefonlarda fabrika ayarlarına dönmeden virüsler nasıl temizlenir.

Telefona Bulaşan Virüsü Nasıl Temizlenir?

Telefonuna virüs bulaşan kişilerin tercih ettikleri ilk ve en etkili yöntemlerden biride cihaza format atmaktır. Ancak telefona format atmak son derece zahmetli bir iş olup bu işlem sonucunda cihazdaki kayıtlı olan tüm bilgiler, resimler ve uygulamalar da silinmektedir. Telefonu fabrika ayarlarına döndürmek aslında tercih etmeniz gereken son yöntemdir ve bunun için kullanabileceğiniz daha kolay yöntemler de bulunmaktadır. Bunlardan bazıları şunlardır;

  • Etkili Antivirüs Programları Kullanın: Cihazınızı hem virüsten korumak hem de var olan virüsleri temizlemek için kullanabileceğiniz en etkili yöntem kaliteli bir antivirüs programı kullanmaktır.
  • Güvenli Modda Telefonu Yeniden Başlatmak: Güvenli mod Android işletim sistemini kullanan cihazlarda kullanılabilecek yöntemlerden biridir. Güvenli modda telefonunuzu yeniden başlatarak virüsü temizlemeye çalışabilirsiniz.
  • Cihazınızda Düzenli Temizlik Yapın: Telefonunuzu hızlandırmak ve virüs saldırılarından korumak adına cihazınızda Clean Master ve CCleaner gibi programlar kullanarak gereksiz uygulamaları kaldırın. Tüm bunlara rağmen cihazınızı kurtaramadıysanız bu durumda telefonunuza format atabilirsiniz.

Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.