Android Telefonlarda Şarj Simgesi Görünüyor Şarj Olmuyor

/ 26 Haziran 2018 / 1.053 / yorumsuz
Android Telefonlarda Şarj Simgesi Görünüyor Şarj Olmuyor

Android İşletim Sistemi Şarj Sorunu

Android işletim sistemine sahip olan telefonların neredeyse dünya üzerinde en yaygın kullanım alanı sağladığı hepimizin bildiği bir gerçek olarak ön plana çıkıyor. Ancak her akıllı telefon üzerinde karşılaştığımız belirli sorunlardan ötürü Android kullanım oranları da zaman içerisinde düşüş yaşamaya başlamış durumda. Özellikle şarj ve pil kullanımı konusunda Android işletim sistemine sahip cihazlar içerisinde yaşanan ciddi sıkıntılar kullanıcıların da şikâyetlerinin hızlı bir şekilde artmasının ilk sebeplerinden bir tanesi.

Şarjı Negatif Etkiliyor

Nitekim bu sorunların başında da telefonun şarj olur gibi yapıp olmaması geliyor. Telefonun üzerinde yer alan batarya imgesi doluyor gibi gözüküyor olsa da telefonun şarjı anlamında herhangi olumlu katkının olmaması kullanıcıların da şüphe ile bakmasına neden oluyor. Bu sorunun ortaya çıkmasında bir takım ana etkenler rol oynayabilir. Örneğin şarj aletinizin kablosunda veya adaptöründe yaşadığınız problem telefonunuzun şarj olmasının da önüne geçer. Ve tabi ki telefonu şarj esnasında kullanmak, oyun oynamak, bataryayı anlık olarak boşaltmak da yaşanacak olan sorunların mümkün bir konuma ulaşmasının önünü açıyor.

Cihazı Kullanmayın

Problemsiz bir şarj dolumu istiyorsanız öncelikle orijinal bir şarj aleti ve kablosu temin etmeniz ve şarj esnasında zorunluluklar dışında telefonunuzu kullanmamanızı da öneriyoruz. Bu sayede hem daha uzun vadeli bir cihaz kullanımı hem de çeşitli ısınma sorunlarına karşı otomatik olarak önlem almış da oluyorsunuz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.