Android Telefonlarda Senkronizasyon Olmuyor Hatasının Çözümü

/ 27 Haziran 2018 / 1.783 / yorumsuz
Android Telefonlarda Senkronizasyon Olmuyor Hatasının Çözümü

Senkronizasyon Hatası Neden Olur?

Android işletim sistemini kullanan kullanıcıların zaman zaman karşılaştığı sorunların başında senkronizasyon hatası geliyor. Android cihazlara gelen güncellemeler ile beraber yedekleme yapılması zorunluluğu bu hatanın en çok görüldüğü alanların da önemli bir kısmını oluşturuyor. Genel olarak sistemlerin sizlerin cihazlarınıza yolladığı güncellemeler her zaman olumlu referansları içermiyor. Dolayısı ile bu yeniliklerin yanı sıra yaşanılan hatalar zinciri de bazen kullanıcıların zor anlar yaşamasına sebep olabiliyor.

Senkronizasyonda Mail Sorunu

Zira yapılan güncellemeler ile kayıtlı e-posta adreslerine eş zamanlı şekilde belgelerin saklanması da kritik bir sürecin başlangıcını oluşturuyor. Android cihazlara ortaya çıkan eşleme hatasının da belirli sebepleri olduğunun bu noktada altını çizelim. Cihaz başlangıçlarında hesap oluştururken kullandığınız e-posta adreslerini iptal etmeden cihazınıza format atarsanız senkron sorunu ile karşılaşmanız oldukça yüksek. Eğer e-posta adresiniz ile alakalı şifre unutma gibi bir sorununuz varsa farklı bir cihaz üzerinden hesabınıza girip şifrenizi sıfırlayabiliyorsunuz.

Senkronizasyon Hatası Nasıl Çözülür?

Senkronizasyon hatasının çözüm yolları da yetkililer tarafından sunulmuş durumda. Cihazınız da oluşturacağınız Google hesabı ile beraber eşlemelerinizi sıkıntısız bir şekilde yapabiliyorsunuz. Bir diğer çözüm olarak ise hata alan cihazların yetkili servislere götürülmesini söyleyebiliriz. Cihazınız tamamen sıfırlanacağından dolayı senkronizasyon hatası alma şansınız da kalmayacak. Tabi ki cihazın işletim sistemine müdahale etme konusunda bilgi birikiminiz varsa bunu sizde yapabilirsiniz, ancak cihazı kullanım dışı bırakma olasılığı da bu işlemler sırasında mevcut.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.