Android Telefonlarda Simge Boyutunu Değiştirme

/ 13 Ağustos 2018 / 697 / yorumsuz
Android Telefonlarda Simge Boyutunu Değiştirme

Android Telefonlarda Simge Boyutunu Değiştirme

Çoğunlukla, Android akıllı telefonunuzdaki uygulama ve özellik simgelerinin boyutu sabittir. Elbette, bu boyutları değiştirebileceğin zamanlar olabilir. Belki onları daha büyük görmek istersiniz, böylece onları daha iyi görebilir, ya da belki de simgelerin daha küçük olmasını istersiniz, böylece daha çok ana ekranınıza sığabilirler.

Bazı OEM’lerin aslında oturmuş özellikleri var, ama çoğu bulunmuyor. Android telefonunuzdaki simge boyutunu gerçekten değiştirmek isterseniz, bunu yapmanıza yardımcı olacak bir üçüncü taraf uygulaması var. Bir Samsung telefona sahipseniz , simge boyutunu değiştirmek için daha kolay bir yol var.

 

Android’de simge boyutunu değiştir – GO Launcher

Android’in stok sürümü olan bir akıllı telefonunuz varsa, simge boyutlarını değiştirmek isterseniz üçüncü taraf bir uygulama veya başlatıcı indirmeniz gerekir. Bu görev için en iyisi Google Play Store’dan indirilebilen GO Launcher var.

Android GO Launcher Android İndir

 

GO Launcher’ı indirdikten, kurduktan ve başlattıktan sonra, ayarlar menüsü simgesine gidin, üzerine dokunun ve ardından Simgeler seçimine dokunun. Simge boyutunu değiştirmeye ayrılmış bir bölüm görmelisiniz.

 

Önceden seçilen önerilen boyutlardan (varsayılan veya büyük) birini seçebilir veya simgelerin boyutunu, 110’un en yükseği ile 360 ​​derece arasında özelleştirmenizi sağlayan bir kaydırıcıyı kullanmayı seçebilirsiniz.

Android’de simge boyutunu değiştir – TouchWiz ile Samsung telefonları

 

Bir Samsung Android akıllı telefonuna sahipseniz, kendi TouchWiz UI’siyle birlikte gelir . Diğer şeylerin yanı sıra, bu telefonların üçüncü taraf başlatıcısı kullanmadan simge boyutlarını değiştirmelerine olanak tanır. Bu değişikliği Samsung telefonunuzda yapmak isterseniz, ana ekranda boş bir alana dokunup basılı tutun ve ardından ana ekran ayarları simgesine dokunun. İki seçenek Ana Ekran Izgarası ve Uygulamalar Ekranı Izgarasını görmelisiniz.

 

Bu seçeneklerden birine dokunmak, telefonunuzun ev ve uygulamalar ekranındaki uygulamaların oranını değiştirmek için bir takım seçimler getirmeli ve bu da bu uygulamaların boyutlarını değiştirecektir. Sahip olduğunuz telefona bağlı olarak, ana ekran ızgarası seçimleri 4 × 4, 4 × 5, 5 × 5 ve 5 × 6 olabilirken, uygulama ekranı gril oranı 4 × 6 ve 5 × 6 için daha sınırlıdır.

Android’deki simge boyutunu değiştir – Sonuç

Bunlar, Android telefonunuzdaki simge boyutunu değiştirmenin yalnızca iki yoludur. Bu boyutları değiştirmek için başka seçenekler biliyor musunuz? Yorumlarda bize bildirin!

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.