Android Telefonlarda Telefon Numarasını Engelleme

/ 11 Temmuz 2019 / 524 / yorumsuz
Android Telefonlarda Telefon Numarasını Engelleme

Bu yazımızda numara engelleme konusunda bilgi vereceğiz. Size sürekli çağrı atan, rahatsız eden kişiler olabilir. Tanıdığınız ya da tanımadığınız kişiden gelen çağrıyı açmak istememenize rağmen ısrarla arama gelebilir. Bu durum sonucunda da karşı tarafın numarasını engellemek isteyebilirsiniz. Kişi listenizde yer alan ya da sadece sizi bir kere aramış olan, numarasını bildiğiniz birini engelleyebilirsiniz.

Android cihazlar için engelleme yönteminden bahsedeceğiz, kullanmış olduğunuz cihazın modelinin engelleme ile alakası olmadığını belirtelim. Eğer telefonun modeli ile alakalı olarak engelleme işlemini gerçekleştirirseniz karşı taraftan sizi arayan kişi meşgul çağrı sesini alacaktır. Operatör üzerinden engelleme yaparsanız sesli mesaj dinletilebilir. Numara engellemesi yaptığınız zaman gelen çağrılar çağrı geçmişinde yer almaz. İşlev olarak tüm cihazlarda aynı olan yöntemden bahsedelim.

Numara engellemek için cihazınızın telefon uygulamasını açın. Daha sonra engellemek istediğiniz numaradan gelen çağrı geçmişi simgesine basın. Engellemek istediğiniz numaradan gelen bir arama kaydına dokunun. Daha sonra engelle/spam bildir alanına tıklayın. Bu adımlar sayesinde istemediğiniz numaradan gelen çağrıyı engellemiş olursunuz.

Engellediğiniz numaranın engelini kaldırma istiyorsanız da bu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır. Cihazınızda engellediğiniz telefon numarasını kaldırmak için telefon alanını açın, daha sonra diğer alanına tıklayın. Ardından ayarlar ve engelleyen numaralar alanını seçin. Engellemenin kaldırılmasını istediğiniz numaranın yan kısmında yer alan temizle alanına tıklayın. En son engeli kaldır seçeneğine tıklamanız yeterli olacaktır.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.