Android Telefonlardan Bilgisayara Bağlanın

/ 1 Kasım 2017 / 2.394 / yorumsuz
Android Telefonlardan Bilgisayara Bağlanın

Android Telefon Bilgisayara Nasıl Bağlanır?

Her geçen gün kullanım oranı yükselen akıllı telefonlar ve Android işletim sistemini kullanan cihazları resim aktarma, dosya paylaşımı ya da büyük boyutlu dosyaların aktarımı gibi farklı sebeplerle bilgisayara bağlama gereksinimi duyulabilmektedir. Dosya transferi için genelde telefonun USB bağlantısı ile bilgisayarı bağlama seçeneği tercih ediliyor. Ancak pek çok yeni modelde kablosuz bağlantı seçeneği de sunuluyor.

Android USB Bağlantı Problemi Nasıl Çözülür?

USB kablosunu takmanıza rağmen cihazınız ile bilgisayarınız arasında bir bağlantı kurulamıyorsa bu durumda bir dizi işlemi gerçekleştirerek bu sorunu çözmeniz mümkündür. Bu işlemleri gerçekleştirmeden önce bilgisayarınızda olası bir sorunda bilgisayarınızın yeniden sorunsuz olarak çalışmasını sağlamak amacı ile bir geri yükleme noktası oluşturmanız önerilir. Sistem geri yükleme noktasını oluşturduktan sonra aşağıda yer alan işlemleri sırası ile yapınız.

  • Android cihazınıza ait bilgisayarınızda bulunan eski sürücülerin tamamını belirleyerek bunları kalıcı olarak silin. Bu sürücüleri belirlemek için USB kablosunu kullanarak cihazı bilgisayara bağlayın ve Denetim Masasını ziyaret ederek Aygıt Yöneticisi özelliğini çalıştırın. Cihazınızın ismini bulun ve tıklayarak cihaz sürücüsünü kaldırarak bağlantıyı sonlandırın.
  • İkinci adımda USBDeview uygulamasının indirin ve Android USB sürücülerini uygulamayı kullanarak kaldırın.
  • İnternet üzerinden Universal Windows ADB Driver’ı bularak bilgisayarınıza yeniden yükleyin.
  • USB bağlantısını takarak cihazınızı bilgisayara bağlayın. Bilgisayarınız yine cihazınızı görmezse Denetim Masası, Aygıt Yöneticisi bölümünü ziyaret edin ve cihazınızın ismini bularak sağ tuşa tıkladıktan sonra sürücü yazılımını güncelleştir diyerek işlemi sonlandırın.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.