Android telefonunuzun ekranı nasıl korunur?

/ 13 Kasım 2018 / 965 / yorumsuz
Android telefonunuzun ekranı nasıl korunur?

 

Android telefonun ekranı nasıl korunur?

 

Beş yıl önce, telefonunuzu düşürmek ve ekranın kırılması birçok insan için büyük bir endişe kaynağıydı. Akıllı telefonların dayanıklılığı o zamandan beri büyük ölçüde iyileşti, ama bu dikkatsiz olmanız gerektiği anlamına gelmez. Çizmeleri önlemek ya da sadece güvenli tarafta olmak istiyorsanız, Android cihazınızın ekranını nasıl koruyacağınıza dair ipuçlarımız.

Temel bilgiler

 

Belki biraz garip gelebilir ancak akıllı telefonunuzun günlük kullanımı ve nasıl taşıdığınız dayanıklılığı açısından büyük bir fark yaratabilir. Günümüzde çoğu cihaz , omuz yüksekliği düşüşleriyle test edilen ve çizilmeye karşı dayanıklı olduğu düşünülen Corning Gorilla Glass 5 ile birlikte gelse de, dikkatli değilseniz ekranınız hala hasar görebilir.

 

 

İnsanların ekranlarını çizmelerinin en kolay ve en yaygın yollarından biri, telefonlarını anahtarlarıyla aynı cebe koymalarıdır. Yürürken, ekran koruyucunuz yoksa, aralarında sürtünme olur ve sonuçta küçük çizikler oluşur. Bunu yaparsan güneşli bir havada telefonun ekranına iyi bak.

Açıkça görülebilen ama pek çoğunun takip etmediği başka bir tavsiye, aslında yeni akıllı telefonunuzun satın almadan önce ellerinizde nasıl hissettiğini test etmektir. Kaygan malzemeler veya elleriniz için çok büyük olan akıllı telefonlar, düşürme ve muhtemelen cihazınıza zarar verme için tam bir reçete niteliğindedir. Yani şansınız varsa, bir mağazaya gidin ve çevrim içi sipariş vermeden önce telefonunuzu test edin.

Ekran koruyucu kullan

 

Eğer yukarıdaki anlatımları okuduysanız veya zaten biliyorsanız ve hala güvenli tarafta olmak istiyorsanız(beceriksiz olduğunuzu düşünüyorsanız), ekran koruyucuları size yardımcı olacaktır. Bununla birlikte, bir çevrim içi satın alma işlemi gerçekleştirirken, çeşitlilik tarafından bunalmış olabilirsiniz. Bu yüzden her bir seçeneğin ne sunduğunu açıklayacağız.
 

Plastik ekran koruyucular

 

Çoğu için en ucuz ve en çok tercih edilen seçenek plastik ekran koruyucularıdır. Hafiftir, çok fark edilir değildir ve uygulanması kolaydır. Bununla birlikte, aynı zamanda en az koruma sağlarlar. Sıklıkla online kanaldan bulduğunuz iki çeşit Polietilen Tereftalat (PET) veya Termoplastik Polivüttan (TPU).

PET koruyucuları sağlamdır ve genellikle kavisli ekranlı telefonlar için uygun değildir, ancak uygulanması çok kolaydır. Karşılaştırma yapmak gerekirse, TPU’lar çok daha esnektir ancak kurulum için daha fazla çaba gerektirir ve ekranınıza sarı renk tonu verebilir. TPU koruyucusu ve ekran arasındaki kabarcıklar da görünebilir.

Cam ekran koruyucular

 

Temperli(güçlendirilmiş, güvenli) cam koruyucuları plastik koruyucuların üzerinde bir adımdır. Çok daha dayanıklıdırlar ve sadece çiziklerden ve günlük kullanımdan korunurlar, aynı zamanda hasarı da azaltırlar. Bununla birlikte, temperli cam koruyucuları, plastik kuzenlerinin çoğu gibi tek bedenli değildir. Akıllı telefonunuza uyacak şekilde özel olarak üretilmiş bir ürünü satın almanız konusunda dikkatli olmanız gerekir.

Bu koruyucuların fiyatları da son yıllarda önemli ölçüde düştü ve güvenilir olanları 10 $ ‘dan daha ucuza bulabilirsiniz. Mat kaplama, anti-UV katmanları ve diğer ilginç seçenekler ile daha pahalı versiyonlar da mevcuttur. Muhtemelen beceriksiz kullanıcılar için en iyi seçimdir.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Benzer Konular