Android Uçak Modu En Verimli Nasıl Kullanılır?

/ 22 Nisan 2018 / 852 / yorumsuz
Android Uçak Modu En Verimli Nasıl Kullanılır?

Android Uçak Modu En Verimli Nasıl Kullanılır?

Akıllı telefonlarda yer alan standart özelliklerden biri olan uçak modu aslında ilk başlarda sadece uçaklarda kullanılmak için tasarlansa da günümüzde farklı pek çok amaç içinde kullanılabilmektedir. İlk başlarda cep telefonlarının uçuş güvenliğini sekteye uğratmadan cihazın cep telefonu gibi temel özelliklerini kullanmak için geliştirilen uçuş modu özelliği ardından farklı amaçlar doğrultusunda da kullanılırken bunlardan biride pil ömrünü uzatmaktır.

Uçak Modunda Wi-Fi Bağlantısı Kurabilirsiniz

Cep telefonu marka ve modellerine bağlı olarak değişmekle beraber genelde cep telefonlarının uçak modu açıkken wifi bağlantı yapılmasına izin verilmektedir. Zaten günümüzde havayolu şirketleri de uçuş esnasında wifi bağlantı yapma imkanı vermekte olup bunun için uçak modu açıkken hızlı ayar bölümünden wifi bağlantı tuşuna basmanız yeterli olacaktır.

Telefonunuz bunun için izin veriyorsa bu durumda birkaç saniye içerisinde internet bağlantısı sağlanacaktır. Cihazınız bu özelliği desteklemiyorsa bu durumda ne yazık ki internet bağlantısı sağlanmayacaktır. Uçaklar genelde 3 bin metre yüksekliğe çıktığı anda cep telefonlarının kullanımına izin vermekte olup bu nedenle uçağın iniş ve kalkışı esnasında bu özelliği kullanmamanız önerilmektedir.

Uçak Modu Güç Tasarrufu Sağlar Mı?

Evet cihazınızı uçak moduna almanız büyük bir enerji tasarrufu sağlar. Baz istasyonu bağlantısının devre dışı bırakılması, uygulamalardan gelen bildirimlerin kapatılması, cihazın internet bağlantısının kesilmesi gibi pek çok etken uçak modunda iken cihazın güç tasarrufu yapmasını sağlar.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.