Android Uygulamalar Güncellenirkende Kullanılabilecek!

/ 9 Kasım 2018 / 430 / yorumsuz
Android Uygulamalar Güncellenirkende Kullanılabilecek!

Android Uygulamaları İçin Önemli Gelişme

 

Dünyanın en popüler mobil işletim sistemleri arasında yer alan Android, her geçen yıl yeni özellikler edinmeyi sürdürüyor. Arkasında Google’ın olduğu sistem dahilinde farklı pek çok yetenek görmeye başladık. Nitekim yeni sürüm ile birlikte farklı özellikler sunan Google, şimdilerde önemli bir noktaya yoğunlaşıyor. Buna göre Android uygulamaları, kullanım esnasında güncellenebilecek. Yani o an kullanmakta olduğunuz bir güncellemeyi bir yandan güncelleyebileceksiniz. Söz konusu özellik, In-App adıyla anılıyor.

In-App Özelliği Nasıl Çalışacak?

 

Android Geliştirici Blog platformu üzerinde paylaşılan bilgilere göre In-App adıyla ifade edilen yeni bir özellik devreye alınıyor. Bu özellik, kullanılmakta olan bir uygulamayı arka planda güncellemeyi sağlayacak. İki farklı şekilde çalışacağı açıklanan özelliğin Esnek ve Acil olmak üzere güncelleme yapmayı sağlayacağı belirtildi.

Acil olarak adlandırılan özellik dahilinde uygulamayı kullanırken güncellemeye dair bildirim alacaksınız ve bu bildirime tıklayarak işlemleri tamamlayabileceksiniz. Esnek özellikte ise uygulama adına yayınlanan güncelleme indirilecek istediğiniz anda uygulamayı yeniden başlatarak güncellemeyi geçerli kılabileceksiniz. Zaman yönetimine katkıda bulunan bu özellikler, uygulamaları kontrol etmeyi kolaylaştırıyor.

In-App Ne Zaman Yayınlanacak?

 

Şu anda sadece Google’ın erken erişim partnerleri tarafından kullanılabilen In-App, ne yazık ki tüm kullanıcılar için yayınlanmış değil. Test sürecini yaşayan özelliğin sorunsuz bir hale getirilmesi sonrasında herkese açılması bekleniyor. Google, henüz özelliğin ne zaman tüm kullanıcılar adına yayınlanacağını belirtmedi.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


Teknoloji sektörünü uzun yıllardır takip edip makaleler yazmaktayım. İşini hakkıyla yapan bir siteye katkı verebildiğim için çok mutluyum.