Android’de aynı dosyaları nasıl silebilirim?

/ 21 Aralık 2018 / 1.354 / yorumsuz
Android’de aynı dosyaları nasıl silebilirim?

 

Android’de kopya dosyaları nasıl silebilirim?

 

Zaman içinde Android telefonlar ihtiyacınız olmayan çeşitli dosyalarla dolabilir. Bunlar, en değerli depolama alanlarını çalar ve hatta performansı etkileyebilir.

Bu dağınıklığı azaltmanın bir yolu, şarkılar, fotoğraflar ve diğer şeyler gibi yinelenen dosyaları silerek, burada Android akıllı telefonunuzda veya tabletinizde bunu yapmanın hızlı bir yolunu göstereceğiz.

Kopyalanan dosyalar manuel olarak nasıl silinir?

 

Aynı dosya’ları kaldırmanın en belirgin yolu, dosya yöneticisi uygulamanıza gitmek (genellikle Dosyalar veya Dosyalarım olarak adlandırılır) ve onları bulana kadar listede gezinmektir. Daha sonra, genellikle menüye, ayarlara dokunmanız veya seçeneği belirlemeniz gerekir (hangi Android cihazını kullandığınıza bağlı olarak), dosyaları vurgulayın ve son olarak silme seçeneğine dokunun.

Telefonunuzda sadece birkaç dosya varsa, o zaman bu alanın yerini alabilmek için mükemmel bir mantıklı yoldur. Daha büyük koleksiyonlar için, bir sonraki bölümde ele alacağımız bir uygulama kullanmanızı öneririz.

Kopya dosyaları kaldırmak için en iyi Android uygulaması nedir?

 

Tüm dosya kütüphanenizde gezinmek yerine, bunun yerine sizin için bir uygulama edinerek zamandan ve emekten tasarruf edin. Google Play Store’da ücretsiz, güvenilir Duplicate Files Fixer‘ı öneriyoruz .

Dosyaları silmeye başlamadan önce cihazınızı yedeklemek her zaman için iyi bir fikir olduğunu unutmayın.

Duplicate Files Fixer uygulamasını indirin, yükleyin ve açın. Uygulamanın nasıl kullanılacağına dair hızlı bir rehber var, bu yüzden Gidelim’e dokunup çeşitli ipuçlarını kullanarak hızlıca gözden geçirin. İşiniz bittiğinde, en alttaki Anladım, Başlayalım seçeneğine dokunun.

 

 

Uygulamanın, çoğaltmaları kaldırmak için yapmanız gereken fotoğraflarınıza, medyaya ve dosyalara erişmesi için izin vermeniz istenir. Anladım dedikten sonra arayüzün ana kısmına yönlendirilirsiniz.

Burada, Duplicate Files Fixer’ın tarayabileceği çeşitli dosya türlerini görebilirsiniz. Tek tek medyaları seçebilirsiniz – Ses, Videolar, Resimler veya Belgeler ve fazlasını kapsayacak altta Tam Kopya Tarama seçeneği var.

Size seçim yaptığınızda , ekranın dibinde Şimdi Tara seçeneğine dokunun. Yine, dosyalara erişmek için izin vermeniz istenir. Bu nedenle İzin ver’e dokunun ve uygulamanın kendi işini yapmasına izin verin.

 

 

Tarama tamamlandığında, kopyaların kapsamlı bir listesi sunulacak. Bunları kendi bütünlüklerinde görüntüleyebilir veya tek tek dosya türleri arasında hareket etmek için sola kaydırabilirsiniz.

Her bir kopya orijinal ile listeleniyor, ancak yalnızca bunlardan birinin seçildiğini görürsünüz. Tarama sırasında herhangi bir hata olması durumunda bunları kontrol ettiğinizden emin olun.

Seçimlerden memnun olduğunuzda iki seçeneğiniz vardır: Şimdi Sil veya Şimdi Yedekle. İkincisi Google Play Store’u açacak ve bir yedekleme uygulaması için size bir liste gösterecektir. İsterseniz bakabilirsiniz, ama şimdilik dosyaları kaldırarak devam edeceğiz.

Şimdi Sil’e dokunun , ardından kararınızı onaylayın. Uygulama artık rahatsız edici kopyaları kaldıracaktır. Bu işlem bittiğinde, kopyaları iptal ederek ne kadar alanın kurtarıldığını söyleyen bir kutu görürsünüz.

 

 

Dosyalarınızı sildikten sonra bile, hala düşük depolama alanıyla uğraştığınızı fark ederseniz, daha fazla fikir edinmek için Android telefonunuzun depolama alanı yetersiz mi geliyor? adlı yazımıza bakabilirsiniz.

 


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.