Android’de FaceTime Yapılır mı?

/ 25 Mart 2020 / 166 / yorumsuz
Android’de FaceTime Yapılır mı?

iPhone ve iPad’lerde kurulu olan FaceTime sayesinde hızlı bir şekilde iletişime geçebilirsiniz. Popüler olan FaceTime uygulaması bir iPhone ya da iPad ile herhangi biriyle kolay bir şekilde iletişim kurmanızı sağlar. FaceTime uygulaması sadece iOS işletim sistemine sahip cihazlarda geçerliydi ancak Android kullanıcıları da FaceTime uygulamasına benzer bir uygulama istiyor. Android cihazlarda da FaceTime uygulamasına benzer birçok uygulama bulunmaktadır.

Google, Android kullanıcıları için FaceTime özelliklerini taklit etti ve Google Duo adı verilen yeni bir platform başlattı. Duo’nun amacı oldukça basittir, şifreleme yolu ile bol miktarda gizlilik sunan uygulama, Google, Android ve iOS’ta basit bir platform ile karşımıza çıkıyor. Google Duo’yu ayarlamak da oldukça basit bir işlemdir. Play Store ya da App Store üzerinden ücretsiz olarak indirebilirsiniz. Google hesap bilgilerinizi girdikten sonra telefon numaranızı doğrulamanız gerekecektir.

Google Duo, kaydedilmemiş bir kişi olduğu zaman kişiden videonun önizlemesini görmenizi sağlayan knock knock adı verilir. Canlı bir video önizlemesinin ardından aramaya cevaplayıp cevaplayamayacağınız konusunda karar verebilirsiniz. FaceTime gibi, sesli aramalar gerçekleştirmek için bu uygulamayı kullanabilirsiniz. Görüntülü sohbet konusunda oldukça popüler olan Google Duo, gün geçtikte daha da popüler olmaya devam ediyor. Eğer siz de FaceTime gibi bir uygulama arıyorsanız Google Duo uygulamasını indirerek görüntülü sohbetin keyfini sürdürebilirsiniz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi bizimle paylaşabilirsiniz.


Kaynak : Eniyiandroid


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Eniyiandroid.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Androidseverlerden daha fazla bilgi almak için görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1988 yılında İzmir'de doğdum. Elazığ Fırat Üniversitesi'nde Muhasebe bölümünü okudum. Yazarlık konusuna ise 23 yaşındayken bir hevesle başlayıp, her geçen gün kendimi bu işe bağlayarak yoluma devam ettim. Yaklaşık 8 yıldır bu işle meşgulüm. Kendi sitelerimi açıp defalarca satışını gerçekleştirmeme rağmen, editörlüğü bırakmadım. Yazmak bence para için tek değil, hobi amaçlı yapılan bir meslektir.